DVSC: minden készen áll a csütörtöki stadionavatóra

MTI MTIMTI MTI
2014.04.28. 17:11
null
A Nagyerdei Stadion belülről (Fotó: MTI)
Minden készen áll a csütörtöki debreceni stadionavatóra, a Nagyerdei Stadion működtetésére aláírták az üzemeltetési szerződést az MSE Kft.-vel – jelentette be Kósa Lajos, Debrecen polgármestere hétfőn sajtótájékoztatón.

 

Az új stadion gyepén tartott tájékoztatón Kósa Lajos elmondta: az intézmény üzemeltetője 22-22 százalékban a debreceni önkormányzat, illetve a Debreceni Egyetem (DE), 56 százalékban a Campus Eleven Iskolaszövetkezet tulajdonában van.

Az új üzemeltető hétfőn a DVSC-vel is megköti a szerződést, s a nyitórendezvény lebonyolításába is bekapcsolódik – tette hozzá a polgármester.

Kósa Lajos utalt a szombaton bekövetkezett tragikus balesetre, amikor a tetőfedést készítő cég egyik ipari alpinista szerelője 15 méterből lezuhant és szörnyethalt a stadionban. Debrecen városa, a Nagyerdei Stadion Rekonstrukciós (NSR) Kft. és a tetőfedést végző fővállalkozó a nyitóünnepségen gyűjtést szervez az elhunyt családja megsegítésére. A stadion különböző részein kihelyezett urnákban adhatnak támogatást a vendégek – ismertette Kósa Lajos.

Papp László (Fidesz), Debrecen alpolgármestere elmondta: telt házat várnak a több mint 20 ezres stadion megnyitójára, a jegyek 90 százaléka már elkelt. Május elsejét követően megkezdődik a stadion üzemszerű működése: május 10-én az Újpestet fogadja a Loki a Nagyerdei Stadionban.

Nagy Attila, a DKV Debreceni Közlekedési Zrt. vezérigazgatója közölte: felkészültek a Nagyerdőben egyszerre sohasem látott tömeg utaztatására. Az 1-es villamos vonalán meghosszabbították a megállóhelyeket, így már az új spanyol villamosok is közlekedhetnek a stadionhoz vezető útvonalon, de nagyszámú autóbuszt is beállítanak a megnyitó napjára.

A Nagyerdei Stadion kívülről (Fotó: MTI)
A Nagyerdei Stadion kívülről (Fotó: MTI)

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
4 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01
Ezek is érdekelhetik