NB I: Többet is rúghattunk volna - Kondás az 5-1 után

2014.05.04. 21:29
A labdarúgó NB I-ben listavezető DVSC-Teva idegenben 5–1-re legyőzte a Lombard Pápát a 27. forduló zárómérkőzésén. Kondás Elemér, a debreceniek vezetőedzője szerint több gólt is szerezhetett volna csapata.



„Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, lőttünk is egy gólt. Aztán egy szögletnél Sidibét elzárással kivették, így Griffiths tisztán fejelhetett. Egyenlő állásnál fordultunk tehát, majd a második félidőben többször is betaláltunk, de szerintem még több gólt is lőhettünk volna, ráadásul a kapusunknak lényegében semmi dolga nem volt. Évek óta eredménykényszerben kell teljesítenünk, ehhez már hozzászokhattak a játékosaink. Nagyon örülök, hogy most is nagyon higgadtak voltak, és teljesítették azokat a feladatokat, amiket kértünk tőlük. Tudtuk, ha vezetést szerzünk, még jobban ki kell nyílnia a Pápának, így L'Imam Seydi szerepeltetése kézenfekvő volt. Gyors, robbanékony játékos, aki a második gólja előtt kiválóan csinálta meg a helyzetet saját magának, de előtte is jól ment fel fejelni. Ezen kívül ott volt még Sidibe és Kulcsár lehetősége, kapussal szemben álltunk, de az volt a baj, hogy nem emeltük fel eléggé a labdát, Szűcs Lajos pedig kiválóan véd a földön. Nagyon sokszor eltaláltuk a kimozduló kapust” – értékelt Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője a Sport Tv kameráinak.

„Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, lőttünk is egy gólt. Aztán egy szögletnél Sidibét elzárással kivették, így Griffiths tisztán fejelhetett. Egyenlő állásnál fordultunk tehát, majd a második félidőben többször is betaláltunk, de szerintem még több gólt is lőhettünk volna, ráadásul a kapusunknak lényegében semmi dolga nem volt. Évek óta eredménykényszerben kell teljesítenünk, ehhez már hozzászokhattak a játékosaink. Nagyon örülök, hogy most is nagyon higgadtak voltak, és teljesítették azokat a feladatokat, amiket kértünk tőlük. Tudtuk, ha vezetést szerzünk, még jobban ki kell nyílnia a Pápának, így L'Imam Seydi szerepeltetése kézenfekvő volt. Gyors, robbanékony játékos, aki a második gólja előtt kiválóan csinálta meg a helyzetet saját magának, de előtte is jól ment fel fejelni. Ezen kívül ott volt még Sidibe és Kulcsár lehetősége, kapussal szemben álltunk, de az volt a baj, hogy nem emeltük fel eléggé a labdát, Szűcs Lajos pedig kiválóan véd a földön. Nagyon sokszor eltaláltuk a kimozduló kapust” – értékelt Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője a Sport Tv kameráinak.

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01
Ezek is érdekelhetik