FTC: A szombathelyi meccs után dőlt el a bronz - Gyömbér

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.06.02. 09:11
A vasárnapi, Paks elleni győzelmével a bronzérmet és az Európa-liga-indulást is kiharcolta a Ferencváros a labdarúgó NB I-ben. A győzelem után a csapatkapitány, Gyömbér Gábor értékelt.

„Kicsit flúgos vagyok, ezt találtam ki – kezdte az értékelést Gyömbér a fradi.hu-nak arra a kérdésre, hogy fogadalomból tartotta-e meg szakállát egészen a szezon végéig. – Elég jól játszott a Paks, úgy mentek, mintha a kiesés ellen küzdöttek volna, de ennek örülünk, hogy minden csapat komolyan veszi az utolsó fordulót is. Nagyon örülök, hogy a második félidőben rendeztük a sorainkat és uraltuk a mérkőzést, utána szinte át sem jöttek a félpályán.”Gyömbér a fradi.hu-nak arra a kérdésre, hogy fogadalomból tartotta-e meg szakállát egészen a szezon végéig. – Elég jól játszott a Paks, úgy mentek, mintha a kiesés ellen küzdöttek volna, de ennek örülünk, hogy minden csapat komolyan veszi az utolsó fordulót is. Nagyon örülök, hogy a második félidőben rendeztük a sorainkat és uraltuk a mérkőzést, utána szinte át sem jöttek a félpályán.”

„Nagyon kellett Bönig gólja, nagyon boldog voltam, felrobbant a stadion. Erre vártunk, erre az egy gólra, tudtuk, hogy ezzel letudtuk a mérkőzést. Az az igazság, nem arra koncentráltam, hogy meglesz-e a harmadik hely, az már a szombathelyi meccs után eldőlt, amikor ott voltunk pozícióban, mert bukott a Videoton. Onnantól kezdve vált élessé, azelőtt csak arra koncentráltunk, hogy nyerjünk meg minden mérkőzést. Jó szériában voltunk, vitte a lendület magával a csapatot.”

„Sokkal szervezettebb a csapat, sokkal fegyelmezettebb, nemcsak a pályán, hanem azon kívül is. A védekezést rendbe tettük, van két bástya ott középen, akik nagy segítséget nyújtanak – utalt David Mateosra és Mateo Pavlovicra Gyömbér. – Egy-két kivétellel végig tudta játszani a szezont a hátsó négyesünk, ez nagyon fontos volt, hogy ott nem volt sok sérülés. A szurkolók nélkül nem sikerült volna, végig ott álltak mellettünk. Még akkor is megtapsolták a csapatot, amikor kikaptunk az MTK-tól. Ha látják, hogy meghalunk a pályán, és küzdünk egymásért, jól megy a játék, de nem jön az eredmény, akkor is hálásak. Most ez hála Istennek eredménnyel is párosult.”

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
5 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
14 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:17

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:07

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:01
Ezek is érdekelhetik