FTC: Nem a képességeim, az edzők miatt megyek el - Jenner

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.06.03. 11:50
null
Jenner bajnoki bronzéremmel búcsúzik a Ferencvárostól (Fotó: Korponai Tamás)
A Ferencvárostól elköszönő holland légiós, Julian Jenner az Elf Voetbalnak adott interjúban beszélt távozásának okairól és várható következő állomáshelyéről.

„A klub marasztalt volna, én is maradtam volna, de az edzők mást akartak. A döntésnek nem volt köze a képességeimhez. Azt hiszem, túl nagy játékosnak gondolt az edző” – kezdte Jenner, aki ismét megerősítette, Ricardo Moniz bizalmi embere volt.

„Ricardo Moniz kérte, hogy a Ferencvároshoz jöjjek – korábban a Salzburghoz hívott, amikor ott volt edző, de miután Magyarországra került, én is oda igazoltam.”

A támadó beszélt arról is, hogy Akeem Adams szörnyű tragédiája mennyire megrázta a csapatot – Jenner úgy gondolja, ez nagy szerepet játszott abban, hogy a Ferencvárosnak nem volt esélye a bajnoki címért harcolni.

„Adams tragédiája után sorozatban vesztettük el a mérkőzéseket, akkora mélyütés volt mindenkinek. Biztos vagyok benne, hogy megszerezhettük volna a bajnoki címet, ha ez a szörnyűség nem történik meg. Nagyon szomorú vagyok, hogy ez történt.”

Jenner az Elf Voetbalnak beszélt arról is, hogy hol folytathatja pályafutását – a 30 éves támadó új kihívást keres.

„A Közel-Keletről, Spanyolországból és Törökországból is érdeklődtek már. Egy spanyolországi szerződéssel nagy vágyam teljesülne, de meglátjuk. Mindenképpen új kihívásra van szükségem. Az edzősködés? Miért ne, hosszú távon ez is elképzelhető. A NAC edzőjeként szívesen dolgoznék, hisz ez a csapat áll hozzám legközelebb.”

ÍGY KÖSZÖNT EL JENNER

„Nagyon szeretek játszani ebben a csapatban, klubban, nem az én döntésem volt, hogy jövőre már nem játszom a Fradiban. Mielőtt bárki azt hinné, hogy akármilyen szerződésre nemet mondtam volna, fontos tudni, hogy nem volt választási lehetőségem. Az edző és az igazgatóság nem velem képzeli el a lehetséges jövőbeli csapatot. Sajnálom az egészet, mert az első pillanattól kezdve úgy éreztem magam, mintha otthon, nem pedig külföldön, egy számomra teljesen ismeretlen helyen játszottam, éltem volna. Rengeteg szép győzelem van mögöttünk (főleg az Újpest elleniek), soha nem fogom elfelejteni a meccsek hangulatát, amit a rengeteg szurkolónak köszönhetünk, páratlan volt” – köszönt el Jenner a drukkerektől nyilvános Instagram-profilján.


Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
9 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
19 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
Tegnap, 17:51

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
Tegnap, 16:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik