Újpest: hihetetlen dolgokat tapasztalt a belga légiós

2015.01.21. 09:19
Jérémy Serwy, az Újpest korábbi belga labdarúgója egy interjúban arról beszélt, hogy furcsaságokat tapasztalt a lila-fehér együttesnél.

Jérémy Serwy a Borussia Dortmund második csapatában szerepelt, mielőtt 2014 nyarán Újpestre igazolt. A liláknál azonban egy bajnoki mérkőzésen sem kapott szerepet, így nem keltett meglepetést, hogy decemberben szerződést bontottak vele.

„Roderick Duchatelet klubelnök azt mondta, hogy Magyarországon újra felépíthetem magam, és aztán visszatérhetnék a Standard Liege-hez – mondta a 23 éves belga középpályás a VoxStadiumnak adott interjújában. – Alá is írtam, majd megtudtam, hogy az edző nem számít rám. Csúnyán beszélt velem, furcsa volt. Találkoztam az elnökkel, akinek elmondtam, hogy hihetetlen dolgokat tapasztaltam, amikről még csak beszélni sem szeretnék. Erre azt a választ kaptam tőle, hogy »Tudom, hogy nem kellesz neki, haragszik«.”

A magyar labdarúgásról a következőt mondta Serwy: „Nem olyan rossz, van néhány jó futballt játszó csapat, négy-öt együttes kiemelkedik a többi közül. Összehasonlítva a Dortmunddal természetesen óriási volt a különbség, de nem lebecsülendő klubról van szó, lehetőséget ad a fejlődésre, bár nem árt óvatosnak lenni. Nem én vagyok az egyetlen, aki ilyen helyzetbe került. Ott-tartózkodásom alatt Jonathan Heris például játszott, mert nem volt vetélytársa a posztján, más belga játékosok szerint viszont nem jó döntést hoztam, mivel ők is hasonló dolgokat tapasztaltak.”

„Roderick Duchatelet klubelnök azt mondta, hogy Magyarországon újra felépíthetem magam, és aztán visszatérhetnék a Standard Liege-hez – mondta a 23 éves belga középpályás a VoxStadiumnak adott interjújában. – Alá is írtam, majd megtudtam, hogy az edző nem számít rám. Csúnyán beszélt velem, furcsa volt. Találkoztam az elnökkel, akinek elmondtam, hogy hihetetlen dolgokat tapasztaltam, amikről még csak beszélni sem szeretnék. Erre azt a választ kaptam tőle, hogy »Tudom, hogy nem kellesz neki, haragszik«.”

A magyar labdarúgásról a következőt mondta Serwy: „Nem olyan rossz, van néhány jó futballt játszó csapat, négy-öt együttes kiemelkedik a többi közül. Összehasonlítva a Dortmunddal természetesen óriási volt a különbség, de nem lebecsülendő klubról van szó, lehetőséget ad a fejlődésre, bár nem árt óvatosnak lenni. Nem én vagyok az egyetlen, aki ilyen helyzetbe került. Ott-tartózkodásom alatt Jonathan Heris például játszott, mert nem volt vetélytársa a posztján, más belga játékosok szerint viszont nem jó döntést hoztam, mivel ők is hasonló dolgokat tapasztaltak.”

Mint arról korábban hírt adtunk, Serwy az FH Hafnarfjördurhoz utazott próbajátékra, és a következő napokban alá is írhatja a szerződését a hatszoros izlandi bajnokhoz.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
11 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
21 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
Tegnap, 17:51

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
Tegnap, 16:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik