MTK: a szurkolókkal egyeztettek, döntés a kártyáról

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.07.15. 10:48
A Magyar Labdarúgó-szövetség elnöksége úgy határozott, hogy a 2015–2016-os idényben nem teszi kötelezővé a klubok számára a szurkolói kártya használatát. A legtöbb klub az MLSZ közleményére azonnal reagált, míg az MTK időt kért az állásfoglalásra, azonban a Vojvodina elleni Európa-liga-selejtezőre már kártya nélkül mehettek a drukkerek. A döntés megszületett, a kék-fehérek a hivatalos honlapjukon közölték, hogy a szurkolókkal történt egyeztetés alapján ők sem teszik kötelezővé, de a kártyatulajdonosok annak használatával továbbra is különböző kedvezményekre jogosultak.
KÖTELEZŐ LESZ-E A SZURKOLÓI KÁRTYA? NÉZZE MEG SZURKOLÓI KÁRTYA-TÉRKÉPÜNKÖN!

Az MTK Budapest vezetése a klub álláspontjának kialakítása előtt egyeztetésre hívta az MTK Baráti Kör, az MTK Család és az ultrák képviselőit, amelyen közös döntést hoztak. Az alábbiakban a klub hivatalos honlapjának szövegét idézzük.

„A Domonyai László klubigazgató által vezetett megbeszélésen a szurkolói szervezetek képviselői és a klub között egyetértés alakult ki abban, hogy az MTK Budapest hazai mérkőzésein a 2015–2016-os labdarúgó-bajnokságban nem lesz kötelező a szurkolói kártya használata.

Az MLSZ ugyanakkor világossá tette, hogy a mérkőzésekre elővételben, az interneten és a jegyirodákban a jövőben is csak a plasztikkártyák tulajdonosai vásárolhatnak belépőket, melyek névre szólóak maradnak. A helyszíni jegyvásárláskor a személyi igazolvány bemutatása kötelező. Ennek értelmében előfordulhat, hogy a találkozók helyszínén a szurkolói kártyával nem rendelkezők lassabban juthatnak hozzá a jegyükhöz.”

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
8 órája

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
11 órája

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00

Hosszabbított Dzsudzsák Balázzsal a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 13:29

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01
Ezek is érdekelhetik