NS: Böde őrzésének titka; mi lesz Nagy László nélkül? – hétfő

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.09.27. 23:38
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk:

A hétvégi forduló hordalékaként a Puskás Akadémia játékosai büszkén nyilatkoznak az FTC elleni döntetlen után: a kapus Pogacsics Krisztián arról beszél Babják Bencének, hogyan védte ki a hajrában Böde Dániel fejesét, a védő Fodor Ferenc pedig a Fradi-csatár őrzésének titkáról rántja le a leplet.

Nebojsa Vignjevicset elhagyta a lelkesedése, ami annyiból érthető, hogy az Újpest edzőjének a szezon során nem először kell végignéznie, amint a sajt kiénekeltetik csapata szájából, amint minap az MTK ellen is. A szakember szerint az eredménykényszer az oka a lilák idegességének, más kérdés, hogy az újabb pontvesztések csak még vaskosabb eredménykényszert szülnek.

Tisza Tibor közeledik a centenáriumi gólhoz, és mint Galambos Dánielnek elárulta, a századik után már minden találat ajándék. A debreceni csatár emellett azt is elárulta, túl van már a dackorszakán, és helyén tudja kezelni, ha nem jelölik a kezdőbe, sőt a bajnokság erősségéről is megvan a véleménye.

Nem jó most magyar férfi kézilabda BL-csapatnak lenni: Simon József annak jár utána, Nagy László és Gulyás Péter kiesésével hány balkezese marad egyáltalán a Veszprémnek, miközben a Szkopjéban vereséget szenvedő Szegedet is tovább tizedelik a sérülések, most épp Jonas Källman és Marko Csuruvija dőlt ki.

Papp Bálint Antwerpenből jelentkezik, ahol a magyar női röplabda-válogatott ugyan második Európa-bajnoki mérkőzésén, Törökország ellen sem tudott szettet nyerni, de a játékosok is úgy vélik, a vasárnapi teljesítmény már biztató volt. Jan De Brandt szövetségi kapitány pedig nemes egyszerűséggel az év legfontosabb meccseként aposztrofálja a hétfői, Azerbajdzsán elleni csatát.

Amilyen magas, olyan biztatóakat mond Lóránt Péter: az Alba Fehérvár centere úgy véli, csapatának rohanós-dobós stílusa már kezd összeállni, bár márciusra kell, hogy igazán tökéletes legyen.

Jekatyerinburgban is ott vagyunk: az asztaliteniszezők Európa-bajnokságán Szűcs Miklós végre egy igazán boldog napról tudósíthatott, amelyen Kosiba Dániel és Póta Georgina lelkének egyaránt jót tettek a győzelmek, és még csapataink is nagyot léptek céljuk elérése felé.

Hatvanéves lett Varga Károly, az 1980-as moszkvai olimpián aranyérmes sportlövő, aki a megnyitóünnepség előtti napon eltörte a kezét, de ezt nem merték megmondani neki. De még más érdekességeket is elmondott Pircs Anikónak.
A hétvégi forduló hordalékaként a Puskás Akadémia játékosai büszkén nyilatkoznak az FTC elleni döntetlen után: a kapus Pogacsics Krisztián arról beszél Babják Bencének, hogyan védte ki a hajrában Böde Dániel fejesét, a védő Fodor Ferenc pedig a Fradi-csatár őrzésének titkáról rántja le a leplet.

Nebojsa Vignjevicset elhagyta a lelkesedése, ami annyiból érthető, hogy az Újpest edzőjének a szezon során nem először kell végignéznie, amint a sajt kiénekeltetik csapata szájából, amint minap az MTK ellen is. A szakember szerint az eredménykényszer az oka a lilák idegességének, más kérdés, hogy az újabb pontvesztések csak még vaskosabb eredménykényszert szülnek.

Tisza Tibor közeledik a centenáriumi gólhoz, és mint Galambos Dánielnek elárulta, a századik után már minden találat ajándék. A debreceni csatár emellett azt is elárulta, túl van már a dackorszakán, és helyén tudja kezelni, ha nem jelölik a kezdőbe, sőt a bajnokság erősségéről is megvan a véleménye.

Nem jó most magyar férfi kézilabda BL-csapatnak lenni: Simon József annak jár utána, Nagy László és Gulyás Péter kiesésével hány balkezese marad egyáltalán a Veszprémnek, miközben a Szkopjéban vereséget szenvedő Szegedet is tovább tizedelik a sérülések, most épp Jonas Källman és Marko Csuruvija dőlt ki.

Papp Bálint Antwerpenből jelentkezik, ahol a magyar női röplabda-válogatott ugyan második Európa-bajnoki mérkőzésén, Törökország ellen sem tudott szettet nyerni, de a játékosok is úgy vélik, a vasárnapi teljesítmény már biztató volt. Jan De Brandt szövetségi kapitány pedig nemes egyszerűséggel az év legfontosabb meccseként aposztrofálja a hétfői, Azerbajdzsán elleni csatát.

Amilyen magas, olyan biztatóakat mond Lóránt Péter: az Alba Fehérvár centere úgy véli, csapatának rohanós-dobós stílusa már kezd összeállni, bár márciusra kell, hogy igazán tökéletes legyen.

Jekatyerinburgban is ott vagyunk: az asztaliteniszezők Európa-bajnokságán Szűcs Miklós végre egy igazán boldog napról tudósíthatott, amelyen Kosiba Dániel és Póta Georgina lelkének egyaránt jót tettek a győzelmek, és még csapataink is nagyot léptek céljuk elérése felé.

Hatvanéves lett Varga Károly, az 1980-as moszkvai olimpián aranyérmes sportlövő, aki a megnyitóünnepség előtti napon eltörte a kezét, de ezt nem merték megmondani neki. De még más érdekességeket is elmondott Pircs Anikónak.

Legfrissebb hírek

(Bőrszín)árnyalatok – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
9 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
9 órája

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
Tegnap, 0:11

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
Tegnap, 0:05

Boldog csalárd békeidők – Pucz Péter publicisztikája

Minden más foci
Tegnap, 0:05

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50
Ezek is érdekelhetik