DVSC: erősítés Erdélyből, jön az U középpályása – sajtóhír

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.02.02. 16:03
null
Kovács Lóránt elvesztését fájlalhatják az U-nál – egyik legjobbjuk távozik (Fotó: NS-archív)
A numaiu.ro, a Stiri de Sport és a Sport in Cluj egybehangzó értesülései szerint a DVSC-Teva labdarúgócsapata szerződteti a kolozsvári Universitateától a 22 éves Kovács Lórántot. A második ligás U egyik legjobbját veszítené el Kovács távozásával.

Az U középső középpályása a román élvonalban összesen 35 meccsen szerepelt, a másodosztályban hét találkozón lépett pályára ebben az idényben. Az első osztályban két gólt jegyzett, a Pandurii elleni bombája után a román sajtó erdélyi Xaviként emlegette.

Kolozsvári sajtóértesülések szerint Kovács Lórántnak – aki román korosztályos válogatott volt, de szívesen lenne a magyar felnőtt nemzeti csapat tagja – tartozott az U, az átigazolás érdekében a játékos lemondott járandóságáról. A numaiu.ro harmincezer eurós átigazolási díjról tud. Információink szerint nem Kovács Lóránt a DVSC egyetlen kiszemeltje, a Lokinál további erősítés is várható a téli átigazolási időszakban.

A Nemzeti Sport úgy tudja, Kovács Lóránt már átesett a kötelező orvosi vizsgálaton, a debreceniek féléves, a nyáron opcionálisan meghosszabbítható szerződést ajánlanak a futballistának.

A két csapat egyelőre nem erősítette meg Kovács Lóránt klubváltásának tényét. A futballistát képviselő Puska Péter a Nemzeti Sportnak cáfolta azokat a román sajtóértesüléseket, mely szerint Kovács Lóránt már alá is írt volna a DVSC-hez – az átigazolást még nem véglegesítették.

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A DVSC-NÉL
Érkezők: Holman Dávid (FTC, az ősszel kölcsönben Lech Poznan – Lengyelország), Takács Tamás (DVTK)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Kertész Tamás (Békéscsaba), ifj. Sándor Tamás (Balmazújváros)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Kovács Lóránt (romániai, U. Cluj – Románia)
Távozók: Balogh Norbert (US Palermo – Olaszország), Zsidai László (Puskás AFC)
Kölcsönbe távozók: Geoffrey Castillion (holland, Puskás AFC), Sós Bence (Mezőkövesd), Szilvási Péter (Mezőkövesd)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Szécsi Márk (Nyíregyháza)

Legfrissebb hírek

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
9 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
16 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
17 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
20 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik