NB I: újabb Újpest-büntetés; ellenőr a Haladás meccsein

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.08.23. 16:45
A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága augusztus 23-i ülésén pénzbüntetést rótt ki az NB I-ben szereplő Újpestre, valamint fenntartotta a Gyirmótra korábban kiszabott büntetést.

NB I

A bizottság a Haladás–Paks mérkőzéssel kapcsolatban a Haladást a rend nem megfelelő biztosításáért (az egyik asszisztenset sörrel lelocsolták) a soron következő két hazai NB I-es bajnoki mérkőzésén egy-egy szövetségi ellenőr fogadására és eljárási költségei viselésére kötelezi.

A bizottság az Újpest–MTK mérkőzéssel kapcsolatban az Újpestet, mint visszaesőt, mérkőzés rendezéssel kapcsolatos szabályzati előírás megsértéséért, szurkolóinak pirotechnikai eszközök beviteléért és használatáért, valamint másokat megbotránkoztató magatartásáért (más sportszervezet és az ellenfél egyik játékosának – Torghelle Sándor – szidalmazása miatt) 200 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.

A bizottság a tárgyalás megtartása után a Gyirmót–Ferencváros találkozóval kapcsolatban a Gyirmótra kiszabott 100 000 forintos pénzbüntetést hatályában változatlanul fenntartotta.

NB II

Fényes Szabolcs (Puskás) 1 és Nagy Patrik (Sopron) 1 soron következő felnőtt bajnok mérkőzésre szóló eltiltást kapott. NB I

A bizottság a Haladás–Paks mérkőzéssel kapcsolatban a Haladást a rend nem megfelelő biztosításáért (az egyik asszisztenset sörrel lelocsolták) a soron következő két hazai NB I-es bajnoki mérkőzésén egy-egy szövetségi ellenőr fogadására és eljárási költségei viselésére kötelezi.

A bizottság az Újpest–MTK mérkőzéssel kapcsolatban az Újpestet, mint visszaesőt, mérkőzés rendezéssel kapcsolatos szabályzati előírás megsértéséért, szurkolóinak pirotechnikai eszközök beviteléért és használatáért, valamint másokat megbotránkoztató magatartásáért (más sportszervezet és az ellenfél egyik játékosának – Torghelle Sándor – szidalmazása miatt) 200 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.

A bizottság a tárgyalás megtartása után a Gyirmót–Ferencváros találkozóval kapcsolatban a Gyirmótra kiszabott 100 000 forintos pénzbüntetést hatályában változatlanul fenntartotta.

NB II

Fényes Szabolcs (Puskás) 1 és Nagy Patrik (Sopron) 1 soron következő felnőtt bajnok mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

Az összes határozatról ide kattintva olvashatnak!

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
30 perce

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00

Hosszabbított Dzsudzsák Balázzsal a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 13:29

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01
Ezek is érdekelhetik