DVTK: mindent megpróbálnak, pszichológus a csapat mellett

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.10.07. 07:54
Négynapos edzőtáborban vett részt a labdarúgó NB I-ben sereghajtó DVTK, amely csütörtökön visszatért Diósgyőrbe, pénteken pedig már felkészülési mérkőzés vár rá. A szlovák élvonalban szereplő Zemplín Michalovce elleni találkozót megelőzően Horváth Ferenc, az együttes vezetőedzője nyilatkozott az összetartásról a klub hivatalos honlapjának.

„Nem az volt a cél, hogy luxuskörülmények között töltsünk el négy napot. Tiszta és rendezett szálláson, csodálatos környéken, négyágyas szobákban aludtunk, és igyekeztünk kihasználni a soraink rendezésére az edzések közötti időszakot, valamint az estéket is. A legfőbb cél az volt, hogy mindenki egy kicsit közelebb kerüljön egymáshoz, hogy átbeszéljük a helyzetünket, és megoldást találjunk arra, miként tudunk a jelenlegi helyzetből kilábalni. Mindent összevéve azt gondolom, hogy nagyon pozitív volt ez a néhány napos edzőtábor” – mondta Horváth Ferenc a dvtk.eu-nak.„Nem az volt a cél, hogy luxuskörülmények között töltsünk el négy napot. Tiszta és rendezett szálláson, csodálatos környéken, négyágyas szobákban aludtunk, és igyekeztünk kihasználni a soraink rendezésére az edzések közötti időszakot, valamint az estéket is. A legfőbb cél az volt, hogy mindenki egy kicsit közelebb kerüljön egymáshoz, hogy átbeszéljük a helyzetünket, és megoldást találjunk arra, miként tudunk a jelenlegi helyzetből kilábalni. Mindent összevéve azt gondolom, hogy nagyon pozitív volt ez a néhány napos edzőtábor” – mondta Horváth Ferenc a dvtk.eu-nak.

„Elvégeztük a megfelelő edzésmunkát, ugyanakkor összességében hat-nyolc órát csak beszélgetéssel töltöttünk, önállóan és pszichológussal együtt is. Volt több foglalkozás, melyekben egy külsős cég szakemberei is segítettek nekünk. Próbálunk minden követ megmozgatni azért, hogy elkerüljünk arról a helyről, ahol most vagyunk. Örülök, hogy a labdarúgók is partnerek voltak ebben” – tette hozzá a szakember, aki a pénteki meccsre is kitért.

„Nem úgy edzettünk a héten, hogy erre a mérkőzésre legyen minden kihegyezve, hiszen nekünk most sokkal fontosabb a jövő hétvégi, Videoton elleni találkozó. Kíváncsi leszek, hogyan működik majd a csapat, elsősorban a védekezésünk” – mondta Horváth.

A Diósgyőr pénteken 12 órától a DVTK Edzőközpont kettes számú füves edzőpályáján – tehát nem a stadionban – mérkőzik meg a nagymihályiakkal, akik 11 fordulót követően a nyolcadik helyen állnak a tizenkét csapatos szlovák bajnokságban.

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
12.00: Diósgyőri VTK–MFK Zemplín Michalovce (szlovák)

Legfrissebb hírek

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
13 órája

Ezzel a kerettel készül az Újpest Ausztriában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 12:21

Felkészülés: ikszelt a Paks a Szentlőrinccel

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:37

Kilenc NB I-es csapat készül külföldi edzőtáborban – íme, a nyári felkészülési program klubonként

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 14:46

Nyíregyháza: többen is hiányoznak az edzőtáborba utazó keretből

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 14:31

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:01

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

Azeri ellenfelek várnak a Fradira az ausztriai edzőtáborban

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:08
Ezek is érdekelhetik