DVSC: Herczeg András elismerte, megkereste az MLSZ

2017.10.26. 09:30
null
Herczeg András nem vállalta a szövetségi kapitányi posztot (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC vezetőedzője, Herczeg András a Digi Sport Reggeli Start című műsorában elismerte: az MLSZ megkereste őt a szövetségi kapitányi poszttal kapcsolatban, de a „miért nem vállalta kérdésre” nem kívánt indokolni. Mint ismert, a távozó Bernd Storck helyett a novemberi felkészülési mérkőzésekre Szélesi Zoltán veszi át a nemzeti csapat irányítását.

„Vági Márton főtitkár úrral volt egy megbeszélésem. Nem szeretnék belemenni abba, hogy mi hangzott el kettőnk között, jelenleg van szövetségi kapitánya a válogatottnak – mondta az MLSZ megkeresésével kapcsolatban Herczeg András, aki beszélt a Loki idei jó szerepléséről is. – Nincs receptje a sikerünknek. Nagyon erős volt a nyári felkészülésünk, a rajt mégsem úgy sikerült, ahogy terveztük. Változtattunk a játékrendszeren, bekerült néhány új játékos. A futballisták igazi közösséget alkotnak, ez a kulcs. Törekszünk arra, hogy minél több helyi kötődésű labdarúgó kapjon szerepet.”

Válasz a szövetségi kapitányi kérdésre

„Jelenleg még nem tudom megmondani, mi a reális szereplés a gárdának. Az előttünk álló hat mérkőzés megmutatja ezt. Természetesen szeretnénk maradni az élbolyban” – tette hozzá a debreceni tréner.

A tabellán harmadik DVSC az NB I 14. fordulójában, szombaton a hetedik Paksot fogadja.

A teljes interjú

Legfrissebb hírek

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
Tegnap, 12:06

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Időutazás a szocializmus lábától Isten kezéig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.22. 18:04
Ezek is érdekelhetik