FTC: „Egyesek nem a klubért, hanem a saját pénzükért aggódnak”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.11.09. 19:14
null
A Fradinak fizetnie kell a szurkolói rendbontás miatt (Fotó: Szabó Miklós)
Bár az ultrák visszatértek, így sincs minden rendben a Ferencváros háza táján. A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága hárommillió forintos pénzbüntetéssel, valamint szektorbezárással büntette a klubot a DVSC elleni bajnokin (2–1) tapasztalt rendezési hiányosságok és szurkolói rendbontások miatt. A B-középpel kapcsolatos problémákról, a csapatról, valamint a jövőbeli kilátásokról a klub korábbi kapusa, későbbi vezérigazgatója, Szeiler József mondta el a véleményét.

„Korábban nem értettem egyet az új stadionban megjelent rendszabályokkal, a vénaszkenner bevezetésével, én annak örültem volna, ha a mostani klubvezetés–ultrák megállapodás születik meg három és fél éve – hozzáteszem, nem ismerem ma annyira a belső viszonyokat, de biztosan ez lett volna az FTC szempontjából az üdvözítő. Látjuk, miért: a drukkerek visszatérése egészen más játékot, hangulatot teremt, felhúzza a futballt. Ettől el kell különíteni azt, ami nem a lelátón, hanem alatta történt– mondta a Várszegi-éra klubvezetője a Digi Sport Reggeli Start című műsorában.

„Nem vitatom a mindenkori vezetés nehéz helyzetét, bár én annak idején megfelelő jogszabályok híján még nehezebb helyzetben voltam vezetőként, engem a TF-en senki sem tanított meg sportmenedzserként a biztonsági szakmára. Egy példa: átéltem olyat, hogy a mérkőzéseinket biztosító security cég kilépése után orosz akcentusú telefont kaptam, miszerint az ukrán alvilág átvenné a lelátói rendfenntartást. Nagyon remélem, hogy ehhez képest a most balhézó embereket ki lehet tiltani, s nem bűnhődik miattuk tizenkilencezer-kilencszázötven békés néző.”

A volt vezérigazgató nem fogta vissza magát, amikor Szombathy Pál a visszatérő ultrákról kérdezte.

„Hogy én mit tudtam az ultrák világáról? Nem mozogtam soha közöttük, de próbáltam tájékozódni persze. A legnagyobb gond az, hogy a fradista érzelmű ultratöbbséghez képest egyesek nem a klubért, hanem a saját pénzükért aggódnak. Amikor egyes ultracsoportok vezetőivel tárgyaltam, azzal fenyegettek, ne merészeljek beavatkozni a biztonsági szolgálatok kérdéseibe, mert erre egzisztenciák épülnek. Az természetes, hogy rablóból lehet pandúr, de ne büntetett előéletű biztonságiak dolgozzanak, az pedig elvtelenség, ha pénzt vesznek fel, miközben nem tartanak rendet, s marad a balhé. Remélem, szigorú vizsgálat következik.”

Szeiler végezetül hozzátette, az MLSZ büntetése túlzó volt, ugyanis a balhé nem veszélyeztette a lelátói biztonságot.

Nem kellene szektorokat bezárni meccsekre, sokkal jobb büntetés lett volna a zárt kapu – felfüggesztve, mert úgy a jó hangulat nem törik meg, viszont Damoklész kardja mégis ott lebeg a B-közép felett, vagyis a prevenció szigorú, de nem űzi el a visszatérő nézőket. A Fradi-vezetésnek fellebbeznie kellene szerintem.

Legfrissebb hírek

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:17

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:07

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:01

Vágódeszkát és faasztalokat is készít – Toon Raemaekers-interjú

Képes Sport
2026.06.22. 16:51

Ferencváros: új szerződést kötött az elefántcsontparti középpályás – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:00
Ezek is érdekelhetik