NB I: Az ilyen légkörű meccseket még szoknunk kell – Kuttor

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.12.08. 20:47
null
Az ilyen légkörű meccseket még szokniuk kell a mezőkövesdi futballistáknak (Fotó: Földi Imre)
Az NB I 17. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 3–2-re legyőzte a Mezőkövesdet. A mérkőzést követően a két csapat vezetőedzője, Szerhij Rebrov és Kuttor Attila értékelt.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
Ferencváros–Mezőkövesd 3–2 (Lanzafame 1., 79., Varga R. 88. – 11-esből, ill. Cseri 83. – 11-esből, Vadnai 91.)
Budapest, Groupama Aréna, 7054 néző. Vezette: Andó-Szabó

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!


„Nehéz mérkőzés volt. Úgy gondolom, hogy a második félidőben hagytuk őket kicsit többet kezdeményezni, de büszke vagyok a csapatra, főleg arra, amit védekezésben nyújtottunk. Többet birtokolták a labdát, ám nem mindegy, hogy melyik zónájában a pályának. Kíváncsi lennék a statisztikákra, hogy a két csapat mennyit passzolt a másik térfelén. Ahogy azt már többször is említettem, nem feltétlenül az az együttes nyer, amelyik többet birtokolta a labdát” – nyilatkozta a hazaiak vezetőedzője Szerhij Rebrov, majd elmondta, két nap pihenőt kapnak a játékosai, utána pedig készülnek a jövő vasárnapi, Mol Vidi FC elleni meccsre.



„Azt gondolom, értékes találkozót játszottunk a Ferencváros ellen – kezdte a sajtótájékoztatót Kuttor Attila, a Mezőkövesd vezetőedzője. – Az első perc eseményei meghatározták a mérkőzést, de ettől függetlenül meccsben voltunk, és a végén esélyünk nyílt a pontszerzésre a Ferencváros otthonában. Bátort futballt játszottunk, gratuláltam is a srácoknak, hiszen amit képviselünk, azt ma is lehetett látni. Azért a Fradi ellen játszottunk a Groupama Arénában, ami elképzelhető, hogy a játékosokban is egy más lelkiállapotot okoz. Lehet, hogy az ilyen légkörű mérkőzéseket még szoknunk kell.”

A lefújást követően Molnár Gábor, Davide Lanzafame és Varga Roland értékelt az NSO Tv stábjának.

„Remek mérkőzést játszottunk, a Fradi otthonában lőttünk két gólt. Sajnos hamar gólt kaptunk, ezáltal teljesen más lett a meccs. Ki fogjuk elemezni a hibáinkat hétfőn vagy kedden, a mai nap így sikerült” – mondta csalódottan Molnár Gábor, a Mezőkövesd támadója.

„Nagyon elégedett vagyok a teljesítményemmel, szükségem volt erre a gólra. Nagyon boldog vagyok a három ponttal. Jó futballt játszottunk, persze nem lehet mindig nálunk a labda, védekezni is kell, ahogy azt a második félidőben tettük” – nyilatkozta az FTC első két találatát szerző Davide Lanzafame.

„Nehéz meccs volt, megszenvedtünk a három pontért – kezdte Varga Roland. Az a lényeg, hogy nyerni tudtunk és így mehetünk majd a jövő heti mérkőzésre. Örülök a több lehetőségnek, de csak teszem a dolgom. Holnap regenerálódás vár ránk, aztán nyilván ugyanúgy fogunk készülni, mint az összes többi találkozóra. Még azért addig van egy hét, mi magunkban bízunk.”

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
2 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
11 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:17

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:07

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:01
Ezek is érdekelhetik