Labdarúgás: 80. születésnapján köszöntötték Szentmihályi Antalt

MTI MTIMTI MTI
2019.06.13. 18:29
null
Szentmihályi Antal 80 éves (Fotó: Dömötör Csaba)
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB), a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja és korábbi csapatainak képviselői köszöntötték csütörtökön 80. születésnapja alkalmából Szentmihályi Antal olimpiai bajnok labdarúgót.

 

Az ünnepségen a kapusok között nyolc magyar bajnoki címével csúcstartó futballistát Nébald György, az olimpiai bajnokok klubjának elnöke, illetve a MOB nevében korábbi csapattársa, Dunai Antal, valamint – a hagyományőrző bizottságot vezető – Győr Béla méltatta.

Az 1964-es olimpián aranyérmes magyar válogatott tagja diadalai közül kettőt a Vasassal, hatot az Újpesti Dózsával ért el, s ezúttal korábbi klubjai egy-egy mezzel ajándékozták meg, amelyeken a neve és a 80-as szám szerepel. Ezen felül az angyalföldiek bejelentették, hogy az új Illovszky Rudolf Stadion lelátójának egyik szektora a Szentmihályi nevet kapja.

A győri születésű korábbi játékost és edzőt a helyszínen köszöntötte fel többek között újpesti klubtársa, Göröcs János és a Tokióban olimpiai bajnok nemzeti csapat másik kapusa, Gelei József.

A jó egészségnek örvendő labdarúgó meghatottan, könnyeivel küszködve köszönte meg a tiszteletére rendezett ünnepséget, s hálásan emlékezett meg mindazokról, akik pályafutása során segítették.

Szentmihályi Antal 1939. június 13-án született, s a Győri DAC (1952–1958), majd a Győri Vasas ETO (1958–1959) csapatát követően a Vasasnál (1959–1964) folytatta pályafutását, mellyel 1961-ben és 1962-ben is megnyerte az NB I-et és a Közép-európai Kupa döntőjébe jutott (1962).

Öt év után hagyta el az angyalföldieket az Újpest kedvéért, s a lila-fehérekkel az 1968–1969-es szezontól megszakítás nélkül hat bajnokságot nyert, 1969-ben pedig a Vásárvárosok Kupája fináléjáig menetelt. Szentmihályi a válogatottban 1961 és 1969 között 31-szer szerepelt, a tokiói olimpiai bajnok csapat mellett az 1964-es Európa-bajnokságon bronzérmes együttesnek is tagja volt.

 

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30
Ezek is érdekelhetik