Nem tudni, hol folytatja Vinícius; Lőw Zsolt visszatért Párizsba

S. T. J.S. T. J.
2020.06.24. 23:23
A Nemzeti Sport csütörtöki számából ajánljuk.

2011. augusztus 12-én érkezett meg Magyarországra, és írt alá három évre szóló szerződést a Vidihez a brazil Vinícius, aki a keddi meccsel elbúcsúzott a fehérváriaktól, hiszen a ZTE elleni szombati idényzárót minden bizonnyal kihagyja. Aznap nemcsak nálunk járt először, hanem Európában is. Az első pillanattól otthon éreztem magam Székesfehérváron – nyilatkozta a Fradi elleni keddi rangadó után lapunknak. Kilenc éve maga sem gondolta, hogy a hároméves szerződéséből háromszor három év lesz. Bár a felesége brazil, őt is egy budapesti étteremben ismerte meg. Hogy a Mol Fehérvár után hol folytatja, egyelőre nem dőlt el.
2011. augusztus 12-én érkezett meg Magyarországra, és írt alá három évre szóló szerződést a Vidihez a brazil Vinícius, aki a keddi meccsel elbúcsúzott a fehérváriaktól, hiszen a ZTE elleni szombati idényzárót minden bizonnyal kihagyja. Aznap nemcsak nálunk járt először, hanem Európában is. Az első pillanattól otthon éreztem magam Székesfehérváron – nyilatkozta a Fradi elleni keddi rangadó után lapunknak. Kilenc éve maga sem gondolta, hogy a hároméves szerződéséből háromszor három év lesz. Bár a felesége brazil, őt is egy budapesti étteremben ismerte meg. Hogy a Mol Fehérvár után hol folytatja, egyelőre nem dőlt el.

Visszatért Párizsba Lőw Zsolt. A bajnok Paris Saint-Germain 41 éves másodedzője nehéz szívvel utazott el Franciaországba, hiszen immár három kislány büszke édesapja, és mindössze négy nappal a legkisebb gyermek születése után kellett útra kelnie. Csütörtöktől már edzéseket tartanak a PSG-nél, amelynél terveket szőnek, hiszen amellett, hogy versenyben vannak a Bajnokok Ligájában is, történelmet írnának: még egyetlen francia klub sem hódította el egy évben a négy ottani trófeát, a bajnokságért, a Francia Kupáért, a Ligakupáért és a Szuperkupáért járó díjat.

Szentgyörgyvölgyben, a kis őrségi településen él a Kézisek kézise szavazásunk női győztese, Gódorné Nagy Marianna. Az olimpiai bronz- és világbajnoki ezüstérmes, háromszoros BEK-győztes több mint két évtizeddel ezelőtt telepedett le itt férjével, Gódor Mihállyal. Kezdetben hétvégi nyaralónak szánták, aztán ez lett belőle. Van itt minden: hangulatos faházak a táborozó gyerekeknek, fedett teraszos rész, medence, a kinézete miatt templomnak „becézett” épület, ahol a kézilabdaedzéseket tartják, ha esik az eső. Egyvalami mégis hiányzik: nincs kézilabdapálya. Hogy miért, kiderül riportunkból.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
9 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik