NB I: az Újpest vezetőedzője egyáltalán nem örült a pontszerzésnek Kisvárdán

NAGY-PÁL TAMÁSNAGY-PÁL TAMÁS
2020.12.15. 20:52
null
Predrag Rogan nem elégedett (Fotó: Dömötör Csaba)
Bár a Kisvárda többet támadott és több helyzete is volt az Újpest ellen, sőt még tizenegyest is kihagyott a labdarúgó NB I 15. fordulójában, a végén mégis örülnie kellett a döntetlennek, hiszen Szakály Péter késői góljára szinte csak az utolsó pillanatban tudott válaszolni Jelena Richárd. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

Az Újpest trénere, Predrag Rogan egyáltalán nem volt megelégedve azzal, hogy szerzett egy pontot Kisvárdán a csapata.

„Mi az Újpest FC vagyunk, minden meccsen győzni akarunk. Természetesen tiszteljük az ellenfelet, tudtuk, hogy nagyon jó csapattal állunk szemben. De mégis, a jelenlegi helyzetünkben a három pont létkérdés lett volna. Az, hogy ez a mérkőzés végén csúszott ki a kezünkből, és csak egy ponttal térünk haza, semmiképp nem ad okot az örömre. Ám ilyen a futball, az utolsó percben is változhat az állás. Előre kell néznünk, és felkészülni a következő két találkozóra.”

Kollégánk arra volt kíváncsi: játékosai vajon a vezetés megszerzése után elhitték, hogy már megvan a meccs?

„Tapasztalt labdarúgók voltak a pályán, akik pontosan tudják, hogy az utolsó sípszóig kell küzdeni. Szakály Péter gólja után azt kértük, próbáljanak meg lőni még egyet. Ezzel szemben hibát követtünk el, amiért a Kisvárda büntetőhöz jutott. Miután ez kimaradt, a játékosok talán úgy gondolták, hogy ezt már elkönyvelhetjük megnyert meccsnek. Próbáltuk a kispadról tartani bennük a koncentrációt és arra figyelmeztetni őket, hogy ez még nem ért véget. Nem sikerült.”

A Kisvárda vezetőedzője, Supka Attila sorozatban negyedszer nyilatkozhatott döntetlennel véget érő mérkőzés után.

„Meglátszott, hogy pár nappal ezelőtt bajnokit játszottunk, kevesebbet tudtunk pihenni. Az is meglátszott, hogy a koronavírus miatt jó páran hiányoztak a csapatból vagy nem tudtak az elmúlt időszakban úgy edzeni. De ez nem magyarázkodás. Én úgy gondolom, hogy függetlenül mindettől meg kellett volna nyerni ezt a meccset, megvoltak a gólszerzési lehetőségeink arra, hogy mi találjunk be először, és akkor teljesen más a játék képe. A vége felé az Újpest egy jól eltalált lövésből megszerezte a vezetést, viszont az a csapat tartását mutatja, hogy utána is mentünk előre, próbáltunk gólt szerezni, még a kihagyott tizenegyest követően is. Ezért cseréltünk előre, hogy még a pont meglegyen, amit végül meg is tudtunk szerezni.”

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Kisvárda–Újpest FC 1–1 (Jelena 90+1., ill. Szakály P. 85.)

Kisvárda,Várkerti Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Farkas Ádám

A meccs összefoglalóját ide kattintva lehet megismerni.

 

Legfrissebb hírek

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
1 perce

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
21 órája

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
Tegnap, 19:38

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:12

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39
Ezek is érdekelhetik