Felkészülés: Dárdai debütált, győzelemmel kezdett a Vidi

2021.01.08. 16:53
null
Dárdai Palkó (sötétkékben) bemutatkozott a Vidiben (Fotó: <a href="https://www.molfehervarfc.hu//index.php" target="_blank">molfehervarfc.hu</a>)
Első horvátországi felkészülési mérkőzésén a Mol Fehérvár labdarúgócsapata Funsho Bamgboye góljával 1–0-ra nyert a helyi élvonalban 4. helyen álló, az ősszel az Európa-liga csoportkörében szereplő HNK Rijeka ellen Umagban.

 

A székesfehérvári együttesben bemutatkozott a héten szerződtetett Dárdai Palkó – Dárdai Pál korábbi szövetségi kapitány legidősebb fia –, aki a kezdőcsapat tagjaként az első 25 percben volt a pályán.

A Vidi honlapján megtalálható szöveges tudósítás megjegyzi, a fehérváriak meccsével egy időben a szomszédos pályán Csizmadia Csaba tartott edzést a szintén Umagban készülő Budafok játékosainak.

Márton Gábor csapatának győztes gólját a második félidő közepén Funsho Bamgboye szerezte Nikolics Nemanja levágódó lövését követően.

„Jó ellenféllel találkoztunk az idei első edzőmeccsünkön – értékelt a fehérvári klubhonlapnak Márton Gábor vezetőedző. – Két edzésen vagyunk túl eddig, szóval túl sok új taktikai dolgot még nem kérhettem számon a csapattól, azonban a következő napokban azon dolgozunk itt Horvátországban, hogy tovább bővítsük a variációs lehetőségeinket. Bár az eredmény az ilyen mérkőzéseken másodlagos, természetesen örülök, hogy kemény mérkőzésen legyőztük a Rijekát, annak azonban sokkal inkább, hogy a játékosok odatették magukat, és jó ritmusban játszottak.”

A Vidi két nap múlva Funtanában az osztrák első osztályú Sturm Grazcal játssza a következő előkészületi mérkőzését.

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
HNK Rijeka (horvát)–Mol Fehérvár FC 0–1 (0–0)
Umag
Fehérvár. 1. félidő:
Rockov – Fiola, Tamás O., Muszliu, Zeke – Alef – Houri, Rúben Pinto – Dárdai P. (Halmai Á., 26.), Zivzivadze, Géresi. 2. félidő: Kovács D. – Bolla, Rus, Stopira, Hangya – Nyári, Nikolov – Petrjak, Nikolics, Bamgboye – Szabó L. (Kovács I., 78.)
Gólszerző: Bamgboye (65.)

MI A HELYZET A FEHÉRVÁRIAK SÉRÜLTJEIVEL?
„Kovács Istvánt októberben operálták meg, ezt követően a rehabilitációja az előre eltervezett ütemben zajlott, és ahogy azt vártuk, a téli edzőtáborozás alkalmával már ismét százszázalékos munkát tud végezni a csapattal – idézi a fehérváriak hivatalos honlapja, a molfehervarfc.hu Kovács Tibor csapatorvost. Evandrót novemberben, Negót decemberben műtötték meg, mindkét játékos felépülése jó ütemben halad, a horvátországi edzőtáborban Barta Gábor fizioterapeutával dolgoznak külön. Kovácsik Ádám az év végén néhány napot kórházban töltött, ez azonban várhatóan rehabilitációjának kifutását nem befolyásolja, így azt mondhatjuk, hogy egyelőre az ő felépülése is a tervek szerint alakul. Dala Martin az egyik horvátországi edzésen könnyebb kézsérülést szenvedett, néhány napos pihenő vár rá.”
Legfrissebb hírek

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
17 perce

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
1 órája

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
23 órája

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
Tegnap, 19:38

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:12

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 21:50

Ezzel a kerettel készül az Újpest Ausztriában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 12:21

Felkészülés: ikszelt a Paks a Szentlőrinccel

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:37
Ezek is érdekelhetik