Kicsit lazábban – Vincze András jegyzete

VINCZE ANDRÁSVINCZE ANDRÁS
2021.01.20. 00:15

Valami hiányzik még a focitavaszból.

Na igen, tudom, elsősorban a nézők a lelátóról, mégsem erre gondoltam, hanem a jó szövegekre...

Az utóbbi hetekben már tele volt az újságunk (is) vele, hogy mit kellene kezdeni a futballunkkal, repkedtek itt olyan komoly és komor szavak, mint „üzleti szemlélet”; „VAR-technológia”; „átszervezés”; „létszámcsökkentés” – szóval, néha olyan érzés kerített hatalmába, hogy nem a világ legjobb, legmosolygósabb állásában lévő labdarúgók mindennapjait követhettük nyomon a téli szünetben, hanem a legnehezebb matekvizsgára készülő eminensekét.

Pedig most, hogy vannak (végre!) eredmények – Bajnokok Ligája-csoportkörös szereplés, Európa-bajnoki kijutás, márciusban jönnek a korosztályos Eb-meccsek –, középpontba kerülhetnének az edzések előtti és utáni cicázásokon kiosztott kötények is, de mi, amúgy vicces magyarok képesek vagyunk „befeszülni” akkor, amikor végre jókedvűbben is várhatnánk az első labdaérintést. Jellemző, hogy ebben a bús, vírusgondtól gyötört télben csupán egy igazán jó dumát adott az élfutballunk: néhány napja a Pakson munkálkodó Bognár család legkisebb tagja, a profi futballistaként pályára lépő István „szemtelenkedett” nyomtatásban is a csapatot edző apjával, Bognár Györggyel, amikor az újságíró megkérdezte, „Na, és mi lesz a tavasszal?” – a Stefinek becézett középpályás rávágta, „Remélem, edzőváltás...”

És a játékosnak igaza van, néha lehet kicsit lazábban is.

Sportolni, pláne futballozni, s főleg tehetségesen, jól, szinte szárnyalva a labdát rúgni baromi jó szórakozás. Igen, persze, munka is, izomfeszítő foglalatoskodás, mégis az örömszerzés lenne itt az elsődleges cél ugyebár.

Nem először hivatkozom a világban ilyentájt „szerteszóródó” klubmarketingre, de külföldről éppen mostanában érkeznek az ilyen-olyan csapathangulatot illusztráló reklámfilmek: láttam már a havas, csúszós talajon gyakoroltatott gólörömöt, hógolyóval dobálózó világsztárokat, az alagútcselek (lásd fentebb: „kötényezés”) után viháncolva ünneplő klasszisokat – hiszen pontosan erről van szó: a futball játék!

Ezért is jó, hogy szerda este már meccs lesz nálunk is: Ferencváros–DVTK.

Nem is kell semmi mást tenni, csak nézni – és ha szabadna kérni némi biztató mosolyt is mellé...

Legfrissebb hírek

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
9 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 23:56

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 00:05

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

Pótcselekvés – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.21. 23:58

Ne szólj szám... – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.20. 23:21

Ebből új stílusú Ferencváros lesz – Borbola Bence jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 23:51
Ezek is érdekelhetik