Már a Fradi mali csatára is tudja, mi történt 30 éve Pozsonyban; Halász Bence nem teljesen elégedett

S. T. J.S. T. J.
2022.07.17. 22:57
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.

Adama Traoré Mali fővárosában, Bamakóban született, pályafutása során megfordult Kongóban, Franciaországban, Szaúd-Arábiában és Moldovában is. A 47-szeres válogatott támadó a Sheriff együttesétől érkezett az Üllői útra, és az eddigi mérlege: két tétmeccsen két gól. A kazah bajnok Tobol ellen 5–1-re megnyert mérkőzésen szerzett első találata a Ferencváros századik BEK-/BL-gólja volt. Következik a Slovan elleni BL-selejtező, a szerdai meccs iránt a 30 évvel ezelőtti pozsonyi események miatt (is) felfokozott az érdeklődés. Traoré is értesült a történtekről, a játékosoknak ugyanis készítettek egy rövid videót, hogy ne csak hallják, hanem lássák is, mi történt a Téglamezőn.
Adama Traoré Mali fővárosában, Bamakóban született, pályafutása során megfordult Kongóban, Franciaországban, Szaúd-Arábiában és Moldovában is.
A 47-szeres válogatott támadó a Sheriff együttesétől érkezett az Üllői útra, és az eddigi mérlege: két tétmeccsen két gól. A kazah bajnok Tobol ellen 5–1-re megnyert mérkőzésen szerzett első találata a Ferencváros századik BEK-/BL-gólja volt. Következik a Slovan elleni BL-selejtező, a szerdai meccs iránt a 30 évvel ezelőtti pozsonyi események miatt (is) felfokozott az érdeklődés. Traoré is értesült a történtekről, a játékosoknak ugyanis készítettek egy rövid videót, hogy ne csak hallják, hanem lássák is, mi történt a Téglamezőn.

Az atlétikai vb előtt azt mondta a kalapácsvető Halász Bence a Nemzeti Sportnak, hogy ha Eugene-ban csak hatodik lenne, de végre nyolcvan méter felett dobna, elégedetten jönne haza. Utólag mégsem teljesen elégedett a teljesítményével, a 80.15.-ös egyéni csúcs ellenére sem. A vb-vel nem volt szerencséje: ő ugyan már a múlt szerdán megérkezett, a csomagja viszont csak szombaton, így váltóruhája sem volt, ráadásul egy klíma nélküli kollégiumi szobában szállásolták el. A versenyen pedig a harmadik sorozat után egy fellebbezés miatt több mint húsz percet kellett várniuk, emiatt az utolsó három körben egyedül az amerikai Rudy Winkler tudott javítani, nyolc centit.

Bármilyen hihetetlen, a Real Madrid 1947 és 1970 között egyszer, 1962-ben emelhette magasba a Spanyol Kupát, holott ez idő alatt a bajnokságban tizenkétszer, a BEK-ben hatszor (1966-ban is), a Világkupában pedig egyszer (1960) győzött. Az 1962-est megelőző négy döntőből háromban is ott volt, de mindannyiszor a saját stadionjában volt kénytelen kapitulálni a Bilbao és kétszer az Atlético ellen. Az 1961–1962-es kiírásban megint a fináléig menetelt. A madridiak újfent a Santiago Bernabéuban játszhattak a Sevillával. Hogy mi történt a döntőben, kiderül a Népsport mellékletünkben olvasható írásból.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
23 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik