Sikesdi Gábor: „Csak egy gomb vagyok a kabáton”

CSERHÁTI ANDRÁSCSERHÁTI ANDRÁS
2024.05.08. 09:27
Sikesdi Gábort egy mezzel lepte meg a kispesti klub (Fotó: Török Attila)
Meghajolt a szurkolók előtt, mintha csak vége lett volna az elő­adásnak. Sikesdi Gábor a hétfő esti, Bp. Honvéd–Vasas (0–3) NB II-es bajnoki előtt kapott egy mezt, amelyen szerepel az a hat idény (1983–1984, 1984–1985, 1985–1986, 1987–1988, 1988–1989, 1990–1991), amikor bajnoki címet szerzett Kispesten – a korábbi középpályás az egyetlen futballista a patinás klub életében, aki ennyiszer végzett az élen.

 

„Meglepetés volt, Kaszás Kálmán, a kispesti klub krónikása találta ki – mondta lapunknak Sikesdi Gábor. – A mezről sem tudtam, hogy meglepnek vele, de ha már így alakult, kértem, hadd szaladhassak ki a kispesti tábor elé. Megkönnyeztem, amikor vastapsot kaptam és a nevemet skandálták. Ilyen szurkolók előtt nem is lehetne rosszul fut­ballozni… Szép gesztus volt. Remélem, az együttes hamarosan visszajut az NB I-be, mert nem kérdés, a Honvédnak ott a helye.”

Sikesdi Gábor elmondta, már húsz éve Németországban, Frankfurt mellett él, de amikor tud, kimegy a Bozsik Arénába.

„Gyerekkori barátom csalt ki Németországba. Alacsonyabb osztályban játékos-edzőként szerepeltem, majd fiatalokkal dolgoztam, sőt az öregfiúknál is futballoztam. Már tizenkettedik éve, hogy egy női kozmetikumokkal foglalkozó cégnél dolgozom, körömlakkokat, körömgéleket értékesítünk. De mivel jövő augusztusban hatvanöt éves leszek, egyre inkább azt gondoljuk a párommal, ideje hazaköltöznünk, főleg úgy, hogy már mindkettőknek vannak unokái.”

Visszaemlékezett arra az időszakra, amikor még futballozott, s a társaival alig várták, hogy megnézzék, hányas osztályzatot kaptak a Nemzeti Sport tudósítójától.

„Mindannyian hiúak voltunk, persze hogy foglalkoztatott minket, az újságíró miként értékelte a játékunkat. Hogy mikor írt először rólam a lap? A nyolcvanas évek elején lehetett, és a cím valahogy így szólt: Csak egy gomb vagyok a kabáton… Détári Lajosék cikiztek is emiatt eleget. Bár olimpiai válogatott lettem, felnőtt nem, de őszintén mondom, ez egyáltalán nem bánt. Épp a hétfői meccsen beszéltem Varga Józseffel, »Kacsával«, korábbi csapattársammal, aki azt mondta, ha valaki, én megérdemeltem volna, hogy legalább egyszer felvegyem a nemzeti csapat mezét. Lehet, így van, de tényleg nem zavar – a posztomon játszott például Garaba Imre, Nagy Antal, Kardos József vagy Róth Antal, esélyesem sem volt odakerülni. Arra vagyok rendkívül büszke, hogy a Honvédban futballozhattam nyolc évig, hat bajnokságot nyertünk meg, a négy kupadöntőből pedig kettőben diadalmaskodtunk. Kell ennél nagyobb álom és büszkeség?”

 

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 21:50

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 16:51

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

Újabb légiós távozott az NB II-es Diósgyőrtől

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 22:12

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 17:45

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

A Csíkszereda bejelentette a Magyarországról érkezett csatárt

Légiósok
2026.06.20. 13:21
Ezek is érdekelhetik