Fontos megállapodást kötött a Diósgyőr

2024.11.26. 13:48
Együttműködés a DVTK és a BOKIK között (Fotó: Facebook/DVTK)
Együttműködési megállapodást kötött a Diósgyőri VTK (DVTK) és a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) kedden, többek között a régió gazdaságának és sportéletének további fejlődése érdekében.

A megállapodás aláírásával egybekötött sajtótájékoztatón Sántha Gergely, a DVTK elnöke elmondta, a megállapodás öt pontra tér ki. Ezek a helyi identitás és lokálpatriotizmus erősítése, a munkahelyi sportprogramok szervezése, a fiatal generáció sportra nevelésében való együttműködés, a társadalmi felelősségvállalás és közösségépítés erősítése, illetve a turizmus élénkítése. 

Megjegyezte, a DVTK nagyban támaszkodik a helyi regionális vállalatokra, de a klub működési költségvetésének több mint 90 százaléka régión kívüli forrásokból tevődik össze. Kiemelte, a BOKIK segítségével mindenképpen szeretnének ezen az arányon változtatni, és nagyon fontosnak tartják azt, hogy a helyi vállalkozásokat meg tudják szólítani. 

Bihall Tamás, a BOKIK elnöke egyebek mellett arról beszélt, hogy a megállapodás szorosabbra fűzi a sport, a DVTK és a helyi gazdaság együttműködését, emellett segíti a fiatalok helyben tartását, valamint erősíti azt „brandet”, mely Diósgyőrt, Miskolcot és a vármegyét is magába foglalja. 

Közölte, szeretnék a térséget olyan helyzetben látni, melyben az országban elismeréseket és értékeket tud felmutatni. Az elnök elmondta, a BOKIK törekszik arra, hogy vállalataik, cégvezetőik figyelmét felhívják a sport fontosságára, emellett a kamara elemi érdeke az is, hogy a DVTK sportolóit erősítsék abban a hitben, hogy jó a térségben élni, és később is ott maradjanak.

 

Legfrissebb hírek

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

Újabb légiós távozott az NB II-es Diósgyőrtől

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 22:12

Kékesi Márton alpesi síző lezárta válogatottbeli pályafutását

Téli sportok
2026.06.17. 17:20

A DVTK-ban folytatja a vb-ezüstérmes csatár dédunokája – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 17:48

Jurek és Kerezsi is végleg az MTK-hoz került – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 11:29

DVTK: megvan a stáb, próbajátékost és távozókat is bejelentettek

Labdarúgó NB I
2026.06.15. 10:50

A DVTK-tól távozó Roguljic Banja Lukában folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.10. 09:29
Ezek is érdekelhetik