Az ETO sportigazgatója megnevezte, kikkel bontanának szerződést

• P. K.
2024.12.24. 12:56
Michal Skvarka kevés játéklehetőséget kapott az őszi szezonban, távozhat Győrből (Fotó: eto.hu)
Az NB I-es ETO FC Győr sportigazgatója, Steven Vanhaeren megnevezte azt a két játékost az őszi keretből, akikkel tárgyalak élő szerződésük megszüntetéséről.

 

A kislafold.hu számolt be arról, hogy az ETO FC Győr sportigazgatója, Steven Vanhaeren a hajraeto podcastben megnevezett két játékost, a szlovák középpályást, Michal Skvarkát és az osztrák szélsőt, Christopher Kröhnt, akikkel már tárgyalnak élő szerződésük felbontásáról. Nem lenne meglepő a távozásuk, hiszen Skvarka hét bajnokin csak 377 percet játszott az őszi szezonban az ETO-ban, az élvonalban, Kröhn pedig csak egy meccsen kapott lehetőséget az NB I-ben, még az első fordulóban. 

A regionális hírportál megemlíti, hogy a harmadik számú kapus, az őszi szezonban egy élvonalbeli bajnokin védő, 22 éves Ruisz Barnabás a több játéklehetőség reményében kölcsönbe kerülhet és egy fiatal kerülhet fel a helyére az első kerethez a győri utánpótlásból. Ugyancsak kölcsönbe mehet tavasszal az argentin Luciano Vera, akinek a helyén a 19 éves, saját nevelésű Bíró Barnabás kaphat több szerepet.

A lehetséges erősítésekkel kapcsolatban a Kisalföld megjegyzi, mindhárom csapatrészbe szeretne igazolni a klub, a konkrét kiszemeltek között a 70-szeres válogatott védőt, Lang Ádámot említi, akivel kapcsolatban a napokban arról számoltunk be, hogy a DVSC is szerződtetné. 

A kisalfold.hu az ETO téli felkészülési programját is vázolja. A tervek szerint öt felkészülési mérkőzést vív a csapat, január 11-én Győrött a Tatabányát fogadja az ETO, majd Dunaszerdahelyen a cseh Sigma Olomouc ellen lép pályára. Január 16. és 26. között pedig törökországi edzőtáborba utaznak a győriek: január 16-án utazik Larába a csapat, ahol pályára lép a szerb Novi Pazar, a bolgár CSZKA Szófia és a bosnyák Velez Mostar ellen.


TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ ETO FC GYŐRNÉL
Érkezők:
Kölcsönből visszatért:
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: 
Kiszemeltek: Lang Ádám (Omonia  – Ciprus) 
Távozók:
Kölcsönbe távozók: Ruisz Barnabás (?), Luciano Vera (argentin, ?)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: Michal Skvarka (szlovák), Chistopher Kröhn (osztrák)

 

 

 

Legfrissebb hírek

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
6 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
7 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38
Ezek is érdekelhetik