Az NB I-ben nehezebb? – Deák Zsigmond jegyzete

DEÁK ZSIGMONDDEÁK ZSIGMOND
2024.12.01. 23:46

A LABDARÚGÓ KETTŐS RANGADÓK visszahozásának ötlete időről időre felvetődik, ám egyrészt igazából csak az ezt megélő korosztály hordozza még magában e szép emléket, az érintett klubok kevésbé, másrészt a négyes mezőny „fele” momentán az NB II-ben senyved… Mindez onnan jutott az eszembe, hogy szombaton Honvéd–Vasas meccset rendeztek a második, vasárnap Újpest–Ferencváros derbit az első vonalban. Kispesten enyhén szólva alacsony színvonalon zajlottak az események, hogy aztán a végén az ebben az osztályban is sereghajtó hazaiak örülhessenek a bennmaradás reményét erősítő három pontnak.

Több mint huszonnégy óra múlva a főváros másik végén már sokkal magasabb szinten és emelkedettebb hangulatban, csaknem telt ház előtt zajlott a csata. A Fradi azonnal „agresszorként” viselkedett és ziccereket alakított ki, de a csütörtöki, Malmö elleni Európa-liga-találkozóval ellentétben ezúttal sokkal kisebb hatékonyságot mutatott. Persze úgy is fogalmazhatunk, hogy az első játékrészben Piscitelli lehúzta a rolót, Traoré közeli stukkolását például ritkán látható bravúrral tolta a lécre. A szünetig a vendégek uralták a játékot – igaz, a svédekkel szemben alkalmazott kontrákra nem hagyatkozhattak a behúzódó rivális miatt –, de egyre inkább elfogytak a ziccereik, a lilák alapvetően a védekezéssel törődtek.

A második játékrész elején érkezett meg az első újpesti kapura lövés Horváth Krisztofer révén, Dibusz kicsit csodálkozott a ritkaságon, de azért kiütötte a labdát, mint ahogy Ljujics szabadrúgását is. A kettő között a másik oldalon Abu Fani hatalmas helyzetet hibázott el, így gólszerző helyett kisvártatva csere lett. A drukkerek a nézőtéren tűzijátékkal szórakoztatták magukat, a pályán sajnos nem egészen ez történt, az FTC lendülete fogyott, ám az Újpesté sem vált mindent elsöprővé, egyedül Brodic próbálkozott, hasztalan.

A gyürkőzés végén elmaradt a gól, a lilák sorozatban ötödször sem találtak be a Fradi hálójába, ám nagyjából öt év elteltével legalább pontot szereztek. A vendégek pedig a legutóbbi öt bajnokijukból csupán egyet nyertek meg, igaz, egyet sem veszítettek el, érdekes módon a nemzetközi porondon jobban megy nekik. Mondjuk azt, hogy ilyen erős az NB I...

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

 

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
1 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
10 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 20:59

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14
Ezek is érdekelhetik