Kubatov Gábor: Jó lenne menni még jó néhány kört az Európa-ligában

2024.12.19. 10:33
Kubatov Gábor, az FTC elnöke a klub céljairól beszélt (Fotó: Árvai Károly)
Az FTC elnöke azt szeretné, ha a klub labdarúgócsapata a tavasszal még „jó néhány kört” menne az Európa-ligában, női kézilabdaegyüttese pedig Bajnokok Ligáját nyerne.

„Jó lenne menni még jó néhány kört az Európa-ligában és felhívni a világ figyelmét, hogy itt nyolcaddöntőt, negyeddöntőt tudunk játszani a Ferencvárossal” – mondta Kubatov Gábor az M4 Sportnak adott exkluzív interjúban azzal kapcsolatban, mit tekintene egyértelmű előrelépésnek a férfi labdarúgócsapatnál az idény folytatásában.

Az együttes sorozatban hatodik alkalommal jutott fel valamelyik európai kupasorozat főtáblájára. Jelenleg az Európa-ligában két körrel az alapszakasz vége előtt a továbbjutást jelentő 16. helyen áll, amivel jó esély mutatkozik arra, hogy az egyenes kieséses szakaszban folytassa a szereplését.

A klubvezető szerint az együttest nyár óta irányító Pascal Jansen hasonló szinten van, mint a korábbi sikeredző, a csapatot a Bajnokok Ligája csoportkörébe juttató Szerhij Rebrov, mindkét szakembernél szigorú szabályok szerint működik a csapat.

„Ilyen téren magas színvonalat tudunk elérni, amire mi sem jellemzőbb, mint hogy le tudunk igazolni olyan játékost, mint Naby Keita, aki a Liverpool futballistája volt, Bajnokok Ligáját nyert, Németországban is játszott” – mondta a klubvezető. 

A női kézilabdacsapatot érintve elárulta, lehet beszélni Bajnokok Ligája-győzelemről, de ehhez szerinte némi szerencsére is szükség lesz, emellett pedig kitért a Győrrel folytatott rivalizálásra is. 

„Nekik is jobb lesz, mert ők még jobb csapat lesznek, ha ilyen kihívójuk van, mint a Ferencváros, mert nekik is az az egyértelmű céljuk, hogy BL-t kell nyerni. Micsoda nagy dolog, hogy a világ két legjobb csapata Magyarországon lehet, vagy van” – mondta, hozzátéve, hogy a versengés a BL-címvédő Győrrel mindkét csapat előnyére válhat. Az FTC elnökének az a célja, hogy a női kézilabdacsapat a Győr költségvetésének hetven százalékából érje el ugyanazt a teljesítményt.

Kubatov Gábor a labdarúgás és a kézilabda mellett beszélt több más szakosztályról és szóba került az olimpiai szereplés is. Az interjúból hétfőn hosszabb részlet lesz látható az M4 Sporton a Góóól!2-ben, az m4sport.hu oldalon pedig a teljes beszélgetést meg lehet majd tekinteni.

 

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
2 órája

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
4 órája

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
4 órája

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
5 órája

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
5 órája

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
12 órája

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
14 órája

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 21:50
Ezek is érdekelhetik