Tímár: Nem arra gyakorlunk, hogy büntetőket fújjanak be ellenünk

N-P. T.N-P. T.
2024.12.08. 17:49
Tímár Krisztián (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a Fehérvár hazai pályán fogadta a Nyíregyházát. A gól nélküli első félidő után a második játékrészben Gradisar révén szerezték meg a hazaiak a vezetést, majd Katona Mátyás 11-esből szerzett találatával alakult ki a 2–0-ás végeredmény. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

A Nyíregyháza trénere, Tímár Krisztián szerint a csapatok jól felkészültek egymásból.

„Számítottunk arra, hogy a Fehérvár próbálja lezárni a területeket, amiket gyakran támadunk. Ezáltal kombinatív játékra voltunk késztetve, ami egy darabig jól működött, csak a támadó harmadban voltunk kevesebbek, de kontroll alatt volt a meccs, döntetlen szagú volt. Az döntött, hogy melyik csapat hibázik bele a védekezésbe többször, sajnos mi voltunk azok, és ez megbosszulta magát. Visszatérő hibákat követtünk el, addig nem tudunk fejlődni, amíg az ilyen meccseket nem hozzuk le nullára hátul.”

A Nemzeti Sport arról kérdezte: lehet-e különösebb oka annak, hogy már a hatodik 11-est fújták be ellenük, ami a legtöbb az évadban.

„Nincsen, nem arra gyakorlunk, hogy büntetőket fújjanak be ellenünk. A kapus védett, aztán a játékos kezére pattant a labda, peches dolog, mert azt nem láttam, hogy a kéz kereste volna a labdát.”

TÍMÁR KRISZTIÁN SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

A Fehérvár vezetőedzője, Pető Tamás megérdemelt győzelemről beszélt.

„Szervezetten, okosan játszottunk, az első perctől kontrolláltuk a gyors támadóikat, fölényben játszottunk. Kicsit későn jöttek a gólok, de tökéletes játékot hoztunk minden szempontból, védekezésben és támadásban is. Örülök, hogy hátul nullára le tudtuk hozni a mérkőzést.”

Kollégánk arról kérdezte, hogy az első félidőben szerinte csatárai elszórakozták-e a lehetőségeket.

„Nem mondanám, csak nem sikerültek a végső döntések. Fel is hívtam a szünetben arra a játékosaim figyelmét, hogy koncentrálni kell, és berúgni a ziccereket. Ez sikerült is. Ha valakinek, akkor nekünk nagyon rosszul fog jönni ez a téli szünet, mert az utóbbi hetekben egyenesedtünk ki.”

PETŐ TAMÁS SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ
FEHÉRVÁR FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–0 (0–0)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion. Vezette: Derdák Marcell (Szalai Balázs, Ország Péter)
Gólszerző: Gradisar (70.), Katona M. (81. – 11-esből)

A mérkőzés online, szöveges tudósítása itt olvasható.

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
8 perce

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
7 órája

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
9 órája

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00

Nyíregyháza: többen is hiányoznak az edzőtáborba utazó keretből

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 14:31
Ezek is érdekelhetik