Holdampf Gergő: Éhesek vagyunk a sikerre

J. Á.J. Á.
2025.01.10. 06:59
A DVTK középpályájának fontos láncszeme Holdampf Gergő (pirosban), aki jó tavaszi folytatásban bízik (Fotó: Kovács Péter)
A DVTK csapatkapitánya az első idei edzés után belázasodott, ám minden bizonnyal vasárnap elutazhat a társaival a spanyolországi edzőtáborba.

LEDÖNTÖTTE A VÍRUS a lábáról Holdampf Gergőt. A DVTK csapatkapitánya a hétfői edzést még el tudta végezni a társaival, majd ezt követően belázasodott, így ameddig a többiek a pályán készülnek a tavaszra, neki jelenleg az a legfontosabb, hogy mielőbb meggyógyuljon. A csapat vasárnap Spanyolországba utazik, ahol öt felkészülési mérkőzést játszik, s úgy néz ki, Holdampf Gergő sem lesz kénytelen lemondani az edzőtáborozásról.

„A felméréseket elvégezték rajtam, hétfőn részt vettem az első idei edzésen, majd estére belázasodtam – mondta a Diósgyőri VTK 30 esztendős csapatkapitánya. – Azóta nem is tudtam edzeni, de minden bizonnyal vasárnap elutazhatok a társaimmal a spanyolországi edzőtáborba. A téli szünet? Jól sikerült, egy hetet pihentünk a feleségemmel és a kisfiammal, tudtunk minőségi időt tölteni a család többi tagjával is. Fizikailag és mentálisan is feltöltődtem, alig vártam, hogy ismét találkozzak a csapattársaimmal és elkezdjük az edzéseket, erre beteg lettem… Most a gyógyulásra koncentrálok és arra, hogy vasárnap elutazhassak a többiekkel. Szerencsés helyzetben vagyunk, ugyanis van lehetőségünk külföldi edzőtáborba utazni, ahol szép időben, kitűnő pályákon minőségi munkát tudunk végezni, ami elengedhetetlen része annak, hogy megfelelően felkészüljünk a tavaszra. A téli szünetet követően Miskolcon csupa hó volt minden, ebben az időszakban itthon nincsenek meg a megfelelő körülmények a munkához. Kint ráadásul erős külföldi csapatokkal mérhetjük össze az erőnket, különböző stílusú együttesekkel, ami a fejlődésünket szolgálja. Hogy kivel leszek egy szobában? Bényei Ágostonnal. Az edzések és a pihenések mellett jut idő némi kikapcsolódásra is, ilyenkor bármit is csinálunk, versenyhelyzet alakul ki csapaton belül, mindenki győzni akar. A közelmúltban Jurek Gábor és Gera Dániel csocsóban a mezőny fölé kerekedett, most Ágostonnal azon leszünk, hogy mi győzzünk.”

A Diósgyőr a harmadik helyről várja az NB I folytatását, ráadásul kiváló formában ment a téli szünetre, ugyanis az előző hét bajnokiján veretlen maradt. Vajon mi kell hozzá, hogy tavasszal folytassa ezt a kiváló szériát?

„Bárcsak tudnám a pontos receptet, de az biztos, hogy a fejekben ennek nem szabad ott lennie – jelentette ki határozottan Holdampf Gergő. – Eddig nagyon szép eredményeket értünk el, ám most nem ezzel kell foglalkozni, hanem azzal, hogy mindent beletegyünk a napi munkába és roppant keményen dolgozzunk. A célunk, hogy az Újpest elleni bajnokira mindenki százszázalékos állapotban legyen, és magabiztosan folytassuk a bajnokságot. Én is és a csapat is éhes a sikerre, bízom benne, hogy szép tavasz vár ránk.”

A klubhoz kapcsolódó hír, hogy a DVTK 2028-ig meghosszabbította Sáreczki Szabolcs szerződését. A 18 éves támadó a DVTK sportakadémiájának növendéke, s a november 30-i Debrecen elleni (3–1) bajnokin bemutatkozott az élvonalban.
 

 

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
15 órája

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
17 órája

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
18 órája

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
19 órája

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:12

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 21:50

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 16:51
Ezek is érdekelhetik