Négy- és hárommeccses eltiltást is kiosztott az MLSZ

D. S. B.D. S. B.
2025.10.01. 16:33
null
Négy mérkőzésre tiltották el a Siófok kapusát, Hutvágner Gergelyt (Fotó: Nemzeti Sport)
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) Fegyelmi Bizottsága szeptember 30-i ülésén a DVSC-t, az Újpestet és az FTC-t is pénzbüntetéssel sújtotta, emellett szurkolók rendzavarásai és megbotránkoztató bekiabálásai miatt eljárást indított a DVSC-vel, a DVTK-val, az FTC-vel, a Nyíregyházával, az Újpesttel, a Vasassal, a Videotonnal, az ETO FC-vel, az FC Sopronnal és a Szombathelyi Haladással szemben is, ráadásul két hosszabb eltiltást is kiosztott a FEB.

A szervezet közlése szerint a DVSC-t, az Újpestet és az FTC-t is összevont eljárásban kötelezte pénzbüntetés megfizetésére, mert a klubok legutóbbi két bajnokiján a szurkolók megbotránkoztató kifejezéseket kiabáltak be. A debrecenieket és az újpestieket tárgyak pályára dobálása, a ferencvárosiakat pirotechnika használata miatt büntették meg. Ismertették, hogy a múlt hétvégi forduló kapcsán a szurkolók rendzavarásai és megbotránkoztató bekiabálásai miatt eljárást indítottak a DVSC-vel, a DVTK-val, az FTC-vel, a Nyíregyházával, az Újpesttel és a másodosztályú Vasassal és Videotonnal szemben is, míg a szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt eljárást indítottak az ETO-val, illetve a harmadosztályú FC Sopronnal és a Haladással szemben is.

Az NB III Délnyugati csoportjában szereplő BFC Siófok kapusát, Hutvágner Gergelyt négy mérkőzésre tiltották el. Mint arról a Balaton-parti csapat közösségi oldalán beszámolt, kapusuk a Dunaújváros elleni 5–0-ra elveszített idegenbeli mérkőzés 82. percében kapott piros lapot, amikor 4–0-s dunaújvárosi vezetésnél a földön fekve fogta a labdát, amit kirúgtak a kezéből, de a vendégek nem kaptak szabadrúgást kapustámadás miatt.

„Játékosunk önuralmát elvesztve megsértette a játékvezetőt, majd a labdát a lelátóra rúgta. A szituáció nyomán a 82. percben kiállította Kakuk Szabolcs játékvezető” – olvasható a BFC Siófok közösségi oldalán, ahol megjegyzik, a kapus négy mérkőzésre szóló eltiltása miatt az előző kiírásban még az utánpótlásban védő Hoffmann Arnold juthat lehetőséghez.

„Klubunk elkötelezett, hogy hasonló felelőtlen eset ne forduljon elő a jövőben, ezért belső szankciók mellett kezeli a történteket” – zárul a Siófok közleménye.

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
15 órája

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
15 órája

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Ezzel a kerettel készül az Újpest Ausztriában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 12:21
Ezek is érdekelhetik