DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

P. K.P. K.
2026.06.25. 17:26
null
Három kapus, egy klub – a most már a DVSC sportigazgatójaként dolgozó korábbi válogatott kapus, Bogdán Ádám (középen) mutatta be a debreceniek új szerzeményeit, Tuska Bálintot (balra) és Póser Dánielt (Fotó: dvsc.hu)
A korábban már bejelentett bolgár Plamen Andrejev után újabb kapust igazolt a Debreceni VSC labdarúgócsapata – rögtön kettőt is.

 

A DVSC bejelentette, hogy szerződtette a 18 éves, korosztályos válogatott kerettag kapust, Tuska Bálintot, aki Nyíregyházán kezdett el futballozni, majd az MTK és a Ferencváros utánpótlása után legutóbb Diósgyőrben szerepelt. Az előző idényben öt meccsen ült kispadon az NB I-ben, nyolcszor pedig pályára lépett az NB III-as DVTK II-ben. Macsó Máté után Tuska már a második játékos, aki az NB I-ből kiesett DVTK-tól szerződött Debrecenbe ezen a nyáron.

Ugyancsak Debrecenben folytatja pályafutását a 36 éves, debreceni születésű, a DVSC-nél is nevelkedett kapus, Póser Dániel, aki 2023 óta Békéscsabán szerepelt, a legutóbbi idényben 22 NB II meccsen védett a másodosztálytól búcsúzó Előrében. Korábban az NB I-ben is szerepelt, a 2020–2021-es idényben 23 meccsen védett az akkor élvonalbeli Budafokban.   

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A DEBRECENI VSC-NÉL
Érkezők: Plamen Andrejev (bolgár, Feyenoord – Hollandia, legutóbb kölcsönben Lech Poznan – Lengyelország), Blaz Boskovic (bosnyák, NK Lokomotiva Zagreb – Horvátország), Rotem Keller (izraeli-magyar, Maccabi Netanja – Izrael), Macsó Máté (Diósgyőri VTK), Leon Myrtaj (magyar-albán, Tottenham Hotspur – Anglia, szabadon igazolhatóként), Póser Dániel (Békéscsaba Előre), Tuska Bálint (Diósgyőri VTK)
Kölcsönbe érkezők: – 
Kölcsönből visszatérhetnek: Batai Tamás (Debreceni EAC), Hornyák Csaba (Mezőkövesd), Shedrach Kaye (nigériai, Karcagi SC). A DVSC II által kölcsönadott játékosok: Fábián Bence (Karcag), Sain Balázs (Karcag), Szakács Levente (Debreceni EAC), Vidnyánszky Mátyás (Mezőkövesd)
Kiszemeltek: 
Távozók: Demjén Patrik (MTK Budapest, szabadon igazolhatóként), Engedi Márk (karcagi kölcsön után Vasas FC, szabadon igazolhatóként), Dognimani Yacouba Silue (elefántcsontparti, OFK Beograd – Szerbia), Szuhodovszki Soma (MTK Budapest), Szűcs Tamás (FC Famalicao – Portugália), Amos Youga (közép-afrikai-francia, lejár a szerződése)
Kölcsönből visszatérhetnek klubjukhoz: Djordje Gordics (szerb, Lommel SK – Belgium), Komáromi György (NK Maribor – Szlovénia)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: Pálfi Donát (lejár a szerződése)

 

Legfrissebb hírek

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
4 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
5 órája

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
8 órája

Gruber Zsombor: Mindenki bizonyítani szeretne most Borbély Balázsnak

Labdarúgó NB I
11 órája

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
20 órája

Az Újpest elnöke is megszólalt az új stadion felfüggesztett engedélyezési eljárásáról

Labdarúgó NB I
Tegnap, 17:39

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 17:38

Felkészülés: ikszelt a Paks a Szentlőrinccel

Labdarúgó NB I
Tegnap, 17:37
Ezek is érdekelhetik