Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

„MINT HA A GYURIT LÁTTAM VOLNA!
Vincze István, a szlovákiai Komáromi FC sportigazgatója kiáltott így fel, amikor Pető Milán szabadrúgásból, remek lövéssel a szlovákiai csapat kapujába lőtte a labdát: a korábbi 44-szeres válogatott támadó, a népszerű „Pilu" természetesen nem másra, mint a hazaiak vezetőedzőjére, Bognár Györgyre gondolt, akivel korábban a BVSC-ben (és a válogatottban is...) együtt futballozott, és bizony, kevesen rendelkeztek nála pazarabb rúgótechnikával. A diósgyőri kölcsönjátékból visszatérő támadó góljával vette át a vezetést a Paks, és mert a második félidőben nem csak sok helyzetet alakított ki, de Tóth Barna kétszer is betalált, magabiztosan nyerte meg 4–1-re a harmadik felkészülési meccsét.
„Gyilkos volt ekkora melegben játszani, de nincs ezzel gond, nyáron előfordulhat hasonló... – mondta lefújást követően Tóth Barna. – Amit elterveztünk, az nagyjából visszaköszönt a játékunkban, bár a meleg miatt egy kicsit alacsonyabb volt a ritmus. Örülök, hogy jönnek a gólok, ez jó az önbizalmamnak és a csapatnak is. Ebben az időszakban alapvetően a kemény munkán van a hangsúly, frissek semmiképpen sem vagyunk, a hangsúly a terhelésen van. A fejemben ott van, hogy három és fél hét múlva a Panathinaikosz ellen játszunk a Konferencia-ligában, aztán pedig jön a Ferencváros elleni bajnoki rajt, ez izgalmas és motiválólag hat, várjuk, hogy ott legyünk, de addig még bőven vár ránk munka."
A paksiak örömét beárnyékolta, hogy Bévárdi Zsombort az első játékrész hajrájában térdsérülés miatt le kellett cserélni, természetesen mindenki abban bízik, hogy a huszonhét éves szélsőnek nem kell sokat kihagynia. Ami az előző idény bronzérmesének a keretét illeti, székesfehérvári kölcsönből visszatért Haraszti Zsolt, Kecskemétről Debreceni Ákos és Győrfi Milán, a DVTK-tól Pető Milán, Mezőkövesdről Szalai József és Budafokról Lapu Andor, ugyanakkor Simon Barnabás Ajkára igazolt, Hinora Kristóf az MTK játékosa lett, Alaxai Áron visszatért Nyíregyházára és a 28-szoros válogatott támadó, Ádám Martin is a távozás mellett döntött.
A meccset követően a két korábbi csapattárs, Bognár György és Vincze István hosszasan beszélgetett egymással, majd „Pilu" elmondta azt is, miért mondtak azonnal igent, amikor a paksiak ellenfelet kerestek.
„Az előző héten kezdtük a felkészülést, kilencen távoztak a tavalyi keretből, sok olyan játékosunk van, aki tavaly a B-csapatban játszott – árulta el Vincze István a találkozót követően. – Az előző idényben csak osztályozóval sikerült bennmaradnunk, nem lehetünk elégedetlenek, az maga volt a csoda. Nem sok hiányzott ahhoz, hogy a felsőházban zárjunk, aztán az alsóházi rájátszás is jól indult, de jött egy öt meccsből álló vereségsorozat, és máris nagyon nehéz helyzetbe kerültünk. A hazai mérkőzéseinket Aranyosmaróton játszottuk, nagyon nem volt ideális a helyzet, de végre elkészült a stadionunk, megkaptuk a licencet, augusztus másodikán már végre ott fogadhatjuk a Spartak Trnavát. Örültem a paksiak megkeresésének, nagyon szimpatikus a klub, tisztelem azt a munkát, amit Haraszti Zsolték végeznek. A Paks olyan az NB I-ben, mint mi a szlovák bajnokságban, lehet szurkolni neki, és én szurkolok is!"
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
PAKSI FC–KOMÁROMI FC (szlovákiai I. oszt) 4–1 (2–1)
Paks, Paksi FC Stadion, edzőpálya
PAKS 1. félidő: Kovácsik – Lenzsér, Vas, Vécsei – Papp K. – Bévárdi, Horváth K., Pető M., Zeke – Hahn, Szalai J. 2. félidő: Kovácsik – Szekszárdi, Szabó J., Debreceni – Windecker – Szendrei Á., Balogh B., Haraszti, Silye – Böde, Tóth B. Vezetőedző: Bognár György
KOMÁROM 1 félidő: Dlubác – Smehyl, Vojtko, Pillár, Simko – Palán, Zák, Pastorek – Bayemi, Ganbayar, Ivanics. 2. félidő: Gyurákovics – Krcik, Kiss, Spiriak, Lakatos – Tamás N., Domonkos, Major –Kmeto, Mitring, Druga. Vezetőedző: Czibor Norbert
Gólszerző: Szalai J. (26.), Pető M. (28.), Tóth B. (60., 85.), ill. Vojtko (10.)
Forrás: paksifc.hu

Ezzel a kerettel készül az Újpest Ausztriában

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak






