Labdarúgás: 150 milliós önkormányzati támogatás egy NB III-as csapatnak

2013.01.14. 15:38
Sajtóhírek szerint Dunaújváros Megyei Jogú Város Képviselő-testülete múlt heti rendkívüli ülésén százötvenmillió forintot szavazott meg a város NB III-as labdarúgócsapatának.

Dunaújváros Megyei Jogú Város Képviselő-testülete pénteken rendkívüli ülést tartott, egy napirendi ponttal. Az egyetlen napirendi pont pedig a Dunaújvárosi PASE labdarúgócsapatának kérelme volt. A dunaújvárosiak százötvenmillió forintos támogatást kértek – adta hírül a duol.hu, amely hozzáteszi, hogy a klub már nyolcvanmilliós tartozást görget maga előtt.

A közgyűlési többség a kért összeget megszavazta az egyesületnek, levonva ebből azt a tizenötmillió forintot, amit még tavaly kaptak az önkormányzattól visszatérítendő támogatásként.

A harmadosztályban vitézkedő felnőttcsapattal is büszkélkedő DPASE a 150 millió első részletét, 95 millió forintot a támogatásról szóló szerződés megkötését követő nyolc napon belül kapja meg – írja a Dunaújvárosi Hírlap online kiadása. A fennmaradó összeget pedig négy egyenlő, 10 millió forintos részletben utalja el az önkormányzat május 15-ig. A támogatást a klubnak nem kell visszatérítenie. A klub elsősorban az utánpótlás-nevelésre kérte a pénzt, hiszen minden korosztályban indítanak csapatot a különböző bajnokságokban. Mivel tavaly átvették az utánpótlás-csapatokat a Dunaújvárosi Városi Sportiskolától, ezért nagyban megnőttek a kiadásaik, összesen tizenhárom korosztályban versenyeznek. Az elfogadott határozati javaslat szerint azt is figyelembe vette a közgyűlés a támogatás odaítélésekor, hogy e szezonban a klubnak nincs hivatásos státuszú labdarúgója, mint amatőr sportszervezet működik.

 

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17
Ezek is érdekelhetik