NB III: az önkormányzat eljárást indít az Egri FC-vel szemben

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.01.31. 16:15
Eger város önkormányzata jogi eljárást indít, és szerződésszegés miatt további korlátozásokat tervez a labdarúgó NB III Keleti csoportjában szereplő Egri FC-vel szemben.

Korábban már beszámoltunk arról, hogy az Egri FC-t működtető kft. százszázalékos tulajdonosa, Kósa Sándor ígéretet tett arra, hogy a 2014. évi támogatás előlegeként szeptemberben felvett 5.5 millió Ft-ot 2013. december 31-ig visszafizeti a városnak, illetve 2014-re önkormányzati támogatást nem kér. Korábban már beszámoltunk arról, hogy az Egri FC-t működtető kft. százszázalékos tulajdonosa, Kósa Sándor ígéretet tett arra, hogy a 2014. évi támogatás előlegeként szeptemberben felvett 5.5 millió Ft-ot 2013. december 31-ig visszafizeti a városnak, illetve 2014-re önkormányzati támogatást nem kér.

„Az Egri Futball Club Kft. a mai napig nem utalta vissza azt az 5.5 millió forint támogatást, amelyet saját, tavaly novemberben tett kijelentése alapján 2013. december 31-ig vissza szándékozott utalni. Azt ugyanis a 2014. évi támogatás terhére előlegként kapta, és nem kellett volna visszautalnia, ám 2014. január 15-ig el kellett volna vele számolnia, csakúgy, mint a 2013. évre kapott 8 811 688 forint működési támogatással” – nyilatkozta Rázsi Botond egri alpolgármester a heol.hu-nak.

A városvezető közölte azt is, hogy a klubot működtető kft. százszázalékos tulajdonosa, Kósa Sándor a mai napig egyik támogatással sem számolt el, és a polgármesteri hivatal kétszeri felszólítására sem reagált. A támogatási szerződésekben foglaltaknak megfelelően a hivatal ezért megindítja a jogi eljárást, és szerződésszegés miatt további szankciókat is alkalmaz a klubbal szemben.

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17
Ezek is érdekelhetik