NB III: itt az első visszalépő, a Létavértes nem folytatja

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.09.05. 11:12
A Nemzeti Sport Online információi szerint visszalép a labdarúgó NB III Keleti csoportjától a Létavértes SC '97. A klub vezetői szerint a csapat helyzete kilátástalan, és nem tudnak kiállni már az FC Hatvan elleni szombati mérkőzésre sem.

„A hétvégi mérkőzésre már nem tudunk kiállni, hiszen nincs elég játékosunk, és a remélt pénzügyi támogatás sem érkezett meg – mondta a Nemzeti Sport Online-nak Szilágyi Zoltán edző, technikai vezető. – Többen ígértek anyagi segítséget, de sajnos ezekből semmi sem realizálódott, ráadásul mostanra teljesen elfogytunk. A nagy vereségek és a kilátástalan helyzet miatt Árva Barnabás elnök úgy döntött, hogy nem folytatjuk tovább a reménytelennek tűnő harcot. Az MLSZ-nek szóban jeleztük visszalépési szándékunkat; nem lépünk pályára már a soron következő, Hatvan elleni mérkőzésen sem.”Szilágyi Zoltán edző, technikai vezető. – Többen ígértek anyagi segítséget, de sajnos ezekből semmi sem realizálódott, ráadásul mostanra teljesen elfogytunk. A nagy vereségek és a kilátástalan helyzet miatt Árva Barnabás elnök úgy döntött, hogy nem folytatjuk tovább a reménytelennek tűnő harcot. Az MLSZ-nek szóban jeleztük visszalépési szándékunkat; nem lépünk pályára már a soron következő, Hatvan elleni mérkőzésen sem.”

Mint ismeretes, a Létavértes az előző szezonban még a Debrecen fiókcsapataként működött, sőt meg is nyerte az NB III Keleti csoportját, de a klub vezetői az NB II-es licenckérelmet nem nyújtották be időben, az egyedi elbírálást pedig elutasította a szövetség, így a gárda nem indulhatott a másodosztályban.

A Loki vezetői a nyáron úgy döntöttek, hogy a továbbiakban sem szakmailag, sem anyagilag nem támogatják a létavértesi gárdát.

Az együttestől így a nyáron egy kivételével az összes labdarúgó távozott, a klub az interneten és egyéb fórumokon keresett új játékosokat. Bár éppen összejött egy csapatnyi labdarúgó, a gárda katasztrofálisan szerepelt, a Magyar Kupában a Csepeltől 11–0-s vereséget szenvedett, míg a bajnokságban a Felsőtárkánytól 8–0-ra, a Veresegyháztól 4–0-ra, a Jászberénytől pedig 9–0-ra kapott ki.

A játékosok most szabadon igazolhatóvá váltak, többen a Létavértes második csapatához kerülnek, amely tovább folytatja szereplését a Hajdú-Bihar megyei II. osztályban.

Az MLSZ Versenybizottsága péntek kora délután körlevélben erősítette meg: „A Létavértes SC '97 csapatát a 2014–2015. évi NB III osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjából kizárja. A csapat elért eredményeit törli, és a (csapatot) a bajnokság utolsó helyére helyezi."

A határozat a szakosztály többi csapatát is érinti: az U21-es, az U17-es, az U15-ös és az U14-es csapat sem folytatja a II. osztályú bajnokság Észak-keleti csoportjában.

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17
Ezek is érdekelhetik