NB III: az RKSK-é lesznek a pontok az elhúzódó eljárás végén?

2015.05.05. 16:31
A Nemzeti Sport Online információi szerint a Magyar Labdarúgó-szövetség versenybizottsága az új eljárásban első fokon elutasította az NB III Nyugati csoportjában szereplő Tatabánya óvását, amelyet a klub az 1. fordulóban lejátszott Tatabánya FC–RKSK mérkőzésen a vendégek kapusa, Komora László jogosulatlannak tartott szereplése miatt nyújtott be.

Az ügy tavaly augusztusra nyúlik vissza, a Tatabánya FC még ekkor nyújtott be óvást a versenybizottsághoz, mivel a rákosmenteiek kapusának, Komora Lászlónak nem voltak rendben a sportorvosi papírjai – ennek ellenére végigjátszotta a Tatabánya elleni mérkőzést.Tatabánya FC még ekkor nyújtott be óvást a versenybizottsághoz, mivel a rákosmenteiek kapusának, Komora Lászlónak nem voltak rendben a sportorvosi papírjai – ennek ellenére végigjátszotta a Tatabánya elleni mérkőzést.

A szövetség versenybizottsága akkor megvizsgálta a körülményeket és a bizonyítékokat, majd az óvásnak helyt adott, így a meccset 3–0-val a Tatabánya FC javára írta jóvá, valamint az RKSK csapatától 1 pontot levont.

A határozat ellen azonban a budapesti csapat fellebbezett, amelyet követően az MLSZ jogi bizottsága hatályon kívül helyezte az eredeti határozatot, majd új eljárást rendelt el.

Az új eljárásban a versenybizottság első fokon elutasította a Tatabánya FC óvását, így jelen állás szerint a pályán elért eredmény a döntő (a találkozót a rákosmenteiek nyerték 1–0-ra), azonban a tatabányaiaknak is lehetőségük van a határozat ellen fellebbezni.

Megkerestük a Tatabánya FC vezetőit is, akik egyelőre nem döntötték el, hogy fellebbeznek-e az ítélet ellen. Ha a klub fellebbez, akkor a másodfokú ítélet lesz a döntő, ha viszont nem, akkor mindenképpen jogerőssé válik a pályán elért eredmény, és ez esetben az RKSK egy pontra megközelíti a tatabányaiakat a bajnokságban.

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17
Ezek is érdekelhetik