KTE: gazdasági döntés miatt nem vállalták az NB III-at

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.07.16. 12:11
Először szólalt meg a Kecskeméti TE tulajdonosa, Rózsa Pál azóta, hogy biztossá vált, még az NB III-ban sem indul az együttes – tudatta a kesport.hu. Rózsa Pál a KTV-nek adott nyilatkozatában elmondta, nem szakmai, hanem gazdasági döntés született, azt pedig egyelőre nem tudja, vállal-e szerepet a jövőben a kecskeméti labdarúgásban.

„Ez nem szakmai döntés, hiszen ha szakmai lenne, mi szeretnénk minél magasabb szinten játszani, ez inkább gazdasági döntés volt, amelyet a klub vezetőivel közösen hoztunk meg” – mondta Rózsa Pál a KTV-nek.

„Maga a képzés és az akadémia működése folytatódik. Ami törést jelenthet, az az, hogy eddig sok utánpótláskorú játékost nem tudtak elcsábítani az úgynevezett elitakadémiák, mert a fiatalok látták, hogy Kecskeméten könnyebb bekerülni, kapnak is lehetőséget, úgy képzési szinten, mint játéklehetőséget, és az NB I-et látták maguk előtt. Így most biztos, hogy nehezebb lesz” – tette hozzá.
Rózsa Pál a KTV-nek.

„Maga a képzés és az akadémia működése folytatódik. Ami törést jelenthet, az az, hogy eddig sok utánpótláskorú játékost nem tudtak elcsábítani az úgynevezett elitakadémiák, mert a fiatalok látták, hogy Kecskeméten könnyebb bekerülni, kapnak is lehetőséget, úgy képzési szinten, mint játéklehetőséget, és az NB I-et látták maguk előtt. Így most biztos, hogy nehezebb lesz” – tette hozzá.

Legfrissebb hírek

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
Tegnap, 17:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54
Ezek is érdekelhetik