NB III: „Nem lesz könnyű dolgom, de szeretem a kihívásokat”

2016.01.13. 14:02
Hivatalossá vált Hannich Péter kinevezése a labdarúgó NB III-ban szereplő Csornánál, a tréner legutóbb a Rába ETO futsalcsapatának sportigazgatója volt, de most visszatér a nagypályás futballhoz.

Az NB III-ban szereplő Csornai SE a Nyugati csoport utolsó előtti helyén áll féltávnál, ezért a vezetők úgy döntöttek, hogy Bognár Zsolt helyett – aki a továbbiakban játékos lesz – új trénert ültetnek a kispadra. Mostanra vált hivatalossá, hogy az edző a Rába ETO korábbi válogatott középpályása, Hannich Péter lett, aki edzőként már több helyen – Pápán, Veszprémben, Mosonmagyaróváron és Gyirmóton is – bizonyított. Legutóbb az élvonalbeli Rába ETO futsalcsapatának sportigazgatója volt.aki a továbbiakban játékos lesz – új trénert ültetnek a kispadra. Mostanra vált hivatalossá, hogy az edző a Rába ETO korábbi válogatott középpályása, Hannich Péter lett, aki edzőként már több helyen – Pápán, Veszprémben, Mosonmagyaróváron és Gyirmóton is – bizonyított. Legutóbb az élvonalbeli Rába ETO futsalcsapatának sportigazgatója volt.

„Jól érzem magam újra a nagypályán, ismerem ezt a légkört. Negyven éve dolgozom folyamatosan a labdarúgásban, s tudom, hogy nem lesz Csornán könnyű dolgom, de szeretem a kihívásokat" – mondta Hannich Péter a kisalfold.hu-nak. – Ősszel a csapat több mérkőzését is láttam, s biztató, hogy senki nem tudta nagyon megverni, egyszer sem szenvedett súlyos vereséget. Ez persze még nem elég, s bizony támadójátékban, a gólok tekintetében és persze a védekezésben is akadtak hiányosságok."

A csornaiak célja, hogy tavaszra megerősítsék a keretet.

„Tizennyolc-húsz játékossal is tárgyaltunk, de még egy konkrét megállapodás sincs. A magyar labdarúgók ilyenkor még vacillálnak, kivárnak. A korábban Pápáról érkező négy játékos már távozott, pótolnunk kell őket. Terv, hogy két-három minőségi futballistával megerősítjük a keretet, de ha ez most nem sikerül, fiatalokkal és alacsonyabb osztályból érkezőkkel kell majd a maximumot a csapatból kihoznunk. El kell kerülnünk a kiesést, elsősorban erre kell koncentrálnunk, hogy ezáltal megteremtsük egy későbbi, a csoportban meghatározó együttes kialakításának a lehetőségét."

A bajnokság február 14-én folytatódik, ráadásul az edző számára pikáns csatával, hiszen az ETO FC Győr lesz az első ellenfél.

„Bár az ETO mindig a szívügyem marad, s a klub csaknem az otthonom, ez is csak egy meccs lesz a többi közül. Szeretem az ETO-t, de számomra az lesz akkor a fontos, hogy mind a három pont Csornán maradjon."

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17
Ezek is érdekelhetik