NB III: nem az önkormányzat dolga fizetni a tatabányaiakat

2016.09.20. 11:56
A tatabányai önkormányzat nem fizet bért az NB III-as csapat labdarúgóinak, az éves hozzájárulási költséggel kapcsolatban pedig nincs elmaradása – tudatta a kemma.hu.

A kemma.hu és a 24 Óra kezdeményezéséből kiindulva előbbi lap megkérdezte a tatabányai önkormányzatot, hogy az fizet-e, fizetett-e bért a csapat labdarúgóinak.

„A Tatabánya FC-ben többségi tulajdonos olasz AGS Sport 23 Kft. szerződésben vállalta, hogy a tatabányai játékosokkal kapcsolatos összes költséget fedezi” – idézi a kemma.hu a tatabányai önkormányzatot.

A lap beszámolója szerint a (kisebbségi tulajdonos) város évi 25 millió forint támogatást vállalt, mellyel a működési költségek fedezéséhez járul hozzá, havi ütemezésben. A kemma.hu-hoz eljuttatott tájékoztatás szerint az önkormányzat a szerződésben vállalt kötelezettségeinek eddig maradéktalanul eleget tett, az egész éves összeg háromnegyedét már átutalta a klubnak, elmaradása az egyesület felé pedig nincs.

„A Tatabánya FC-ben többségi tulajdonos olasz AGS Sport 23 Kft. szerződésben vállalta, hogy a tatabányai játékosokkal kapcsolatos összes költséget fedezi” – idézi a kemma.hu a tatabányai önkormányzatot.

A lap beszámolója szerint a (kisebbségi tulajdonos) város évi 25 millió forint támogatást vállalt, mellyel a működési költségek fedezéséhez járul hozzá, havi ütemezésben. A kemma.hu-hoz eljuttatott tájékoztatás szerint az önkormányzat a szerződésben vállalt kötelezettségeinek eddig maradéktalanul eleget tett, az egész éves összeg háromnegyedét már átutalta a klubnak, elmaradása az egyesület felé pedig nincs.

Mint ismert, a pénzügyi nehézségekkel küszködő klub játékosoknak és Várhidi Péternek, a csapat korábbi vezetőedzőjének is többhavi bérrel tartozik.

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17
Ezek is érdekelhetik