NB III: kizárták az átigazolásból a Tatabányát – sajtóhír

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.10.18. 12:31
Továbbra is tartozik játékosainak a labdarúgó NB III Nyugati csoportjában szereplő Tatabánya, így veszélybe kerülhet a csapat jövője.

A Magyar Labdarúgó-szövetség jogerősen egy évre kizárta a Tatabányát az átigazolásból – tudta meg a sportfaktor.hu. A klubot Várhidi Péter volt sportigazgató és több játékos egyaránt feljelentette az MLSZ-nél, s mindannyian megnyerték ügyüket. A szövetség arra kötelezte a Tatabányát, hogy rendezze tartozásait.

Korábban Massimiliano Caroletti, a Komárom-Esztergom megyei klub ügyvezetője azt állította a Tatabánya Facebook-oldalán, hogy utalt Várhidi Péternek, s helyesbítést várt a volt szövetségi kapitánytól.

A sportfaktor.hu úgy tudja, a Tatabányának a mostani keret tagjai felé is van tartozása, s veszélybe kerülhet a folytatás, hiszen lehet, a Bányász a hétvégén nem áll ki a Honvéd II ellen – vagy nem azzal a csapattal, amellyel eddig.

„Egy és egy egyharmad havi fizetést kaptam meg, a három egész havi juttatás helyett – nyilatkozta Kiss Károly, a csapat játékosa, aki tíz mérkőzésen hét gólt szerzett ebben a szezonban. – Családi kölcsönökből élünk… Máshogy sajnos már nem megy. Mindenképpen szeretnénk fizetést kapni, jó lenne, ha békésen meg tudnánk oldani ezt az ügyet és menne rendben minden tovább. Eddig csak ígéreteket kaptunk, meg egy kis fizetést, de semmi többet. Szeretnék futballozni, de egységes csapat a miénk, majd közösen eldöntjük, hogy mi legyen. Azt egyelőre nem tudom megmondani, hogy mi lesz a végleges döntés. Nem vagyunk a játék ellen, futballistaként nem is lehetünk, hiszen ez az életünk. Valaminek viszont már történnie kell, mert ez így tarthatatlan.”

A Tatabánya tizenegy fordulót követően a 13. helyen áll a 18 csapatos Nyugati csoportban. sportfaktor.hu. A klubot Várhidi Péter volt sportigazgató és több játékos egyaránt feljelentette az MLSZ-nél, s mindannyian megnyerték ügyüket. A szövetség arra kötelezte a Tatabányát, hogy rendezze tartozásait.

Korábban Massimiliano Caroletti, a Komárom-Esztergom megyei klub ügyvezetője azt állította a Tatabánya Facebook-oldalán, hogy utalt Várhidi Péternek, s helyesbítést várt a volt szövetségi kapitánytól.

A sportfaktor.hu úgy tudja, a Tatabányának a mostani keret tagjai felé is van tartozása, s veszélybe kerülhet a folytatás, hiszen lehet, a Bányász a hétvégén nem áll ki a Honvéd II ellen – vagy nem azzal a csapattal, amellyel eddig.

„Egy és egy egyharmad havi fizetést kaptam meg, a három egész havi juttatás helyett – nyilatkozta Kiss Károly, a csapat játékosa, aki tíz mérkőzésen hét gólt szerzett ebben a szezonban. – Családi kölcsönökből élünk… Máshogy sajnos már nem megy. Mindenképpen szeretnénk fizetést kapni, jó lenne, ha békésen meg tudnánk oldani ezt az ügyet és menne rendben minden tovább. Eddig csak ígéreteket kaptunk, meg egy kis fizetést, de semmi többet. Szeretnék futballozni, de egységes csapat a miénk, majd közösen eldöntjük, hogy mi legyen. Azt egyelőre nem tudom megmondani, hogy mi lesz a végleges döntés. Nem vagyunk a játék ellen, futballistaként nem is lehetünk, hiszen ez az életünk. Valaminek viszont már történnie kell, mert ez így tarthatatlan.”

A Tatabánya tizenegy fordulót követően a 13. helyen áll a 18 csapatos Nyugati csoportban.

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17
Ezek is érdekelhetik