NB II: az NB I-ben 30 gólos támadó érkezhet Győrbe

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.08.02. 08:47
Az ETO FC Győr ugyan kikapott 1–0-ra az NB II nyitó fordulójában hazai pályán a Budaörstől, Mészöly Géza vezetőedző szerint nincs okuk az aggodalomra, már csak azért sem, mert folyamatosan erősödik a csapat kerete.

Vereséggel kezdte a 2018–2019- es idényt az ETO FC Győr, pedig a keretnek (mások mellett) a korábban élvonalban futballozó Debreceni András, Magasföldi József, Vadász Viktor és Völgyi Dániel is tagja.

Sőt az átigazolási időszakban Baracskai Roland, Horváth Tamás és Koltai Tamás is a zöld-fehérekhez szerződött, ők az előző idényben szintén az NB I-ben játszottak, míg a DAC-tól érkező Mervó Bence a szlovák élvonalban futballozott.

„Felesleges vészmadárkodni, illetve egy mérkőzést követően véleményt nyilvánítani – kezdte Mészöly Géza, az ETO FC Győr vezetőedzője. –Hazai pályán egy-nullára kikaptunk ugyan a Budaörstől, de éppen a szerdai videoelemzésen mutattuk meg a játékosoknak, mennyi lehetőségük volt a vezetés megszerzésére. Közben persze az ellenfél is támadott, ám Horváth Tamást azért szerződtettük a Mezőkövesdtől, hogy a lehető legtöbb lövést hárítsa. Megtette, de a támadásainkra sem lehet panaszom, ez most olyan mérkőzés volt, amelyen nem szereztünk gólt. Tény, hazai pályán jobb eredményre számítottam, mint ahogyan a szurkolók is, de csak most kezdődött a bajnokság, hosszú még az idény.”

A vezetőség a napokban szerződtette még Hamar Ádámot a III. Kerületi TVE-től, illetve kölcsönbe érkezett a Haladástól Tóth Dávid.

„Voltaképp teljes a keretünk, csak egy támadót szeretnénk még szerződtetni. Ebben az idényben lényegesen kiélezettebb lesz a versenyfutás a feljutásért, mint az előző bajnokságban volt, s reményeim szerint az ETO is eséllyel pályázik az első két hely valamelyikére."

Bár Mészöly Géza nem árulta el, információink szerint a várva várt támadó a 33 éves Remili Mohamed lehet a Vasastól, aki az előző szezonban 28 meccsen öt gólt szerzett az élvonalban, a pályafutása során összesen 183 találkozón lépett pályára az NB I-ben és harminc gólt jegyzett. Az NB II 1. fordulójában a Vasasban már nem is lépett pályára.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ ETO FC GYŐRNÉL
Érkezők: Hamar Ádám (III. Kerületi TVE), Tóth Dávid (Haladás, kölcsönben),Baracskai Roland(Mezőkövesd), Horváth Tamás (Mezőkövesd), Jakab Dávid(MTK),Koltai Tamás(Paks),Mervó Bence (DAC – Szlovákia),Tar Zsolt(Puskás Akadémia, legutóbb Csákvár, kölcsönben),Marko Vukaszovics(szerb-magyar, FK Vojvodina – Szerbia)
Távozók:Beliczky Gergő(Kaposvár),Daru Bence(Paks – kölcsönből vissza, onnan Nyíregyháza),Gyagya Attila(Ménfőcsanak, szabadon igazolhatóként),Pálfi Donát (Gyirmót), Rokszin Ádám(Vasas), Szatmári Lóránd (Vasas, szabadon igazolható), Szabó Lukás(szlovákiai, Kazincbarcika, szabadon igazolhatóként),Zamostny Balázs(szabadon igazolható)

Legfrissebb hírek

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
1 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
8 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
9 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18
Ezek is érdekelhetik