NB II: a Kecskeméttől vásárolt játékost a Nyíregyháza

F. B.F. B.
2020.01.06. 16:43
Elkezdte a felkészülést a Nyíregyháza Spartacus másodosztályú labdarúgócsapata is, az első tréningen két új játékos, valamint több saját nevelésű fiatal is megjelent – tudtuk meg a klub honlapjáról.



Az egyik új labdarúgó Patvaros Zsolt, aki az NB III-as Kecskeméttől érkezett, előtte pedig a Balmazújváros labdarúgója volt. A 26 éves középpályás korábban szerepelt az U17-es, az U19-es és az U21-es válogatottban is. A kecskemétiek honlapja szerint a Szpari megvásárolta a játékost.

Az egyik új labdarúgó Patvaros Zsolt, aki az NB III-as Kecskeméttől érkezett, előtte pedig a Balmazújváros labdarúgója volt. A 26 éves középpályás korábban szerepelt az U17-es, az U19-es és az U21-es válogatottban is. A kecskemétiek honlapja szerint a Szpari megvásárolta a játékost.

Szintén a szabolcsiakkal kezdte el a munkát a szélső Györgyi Arthur. A 22 éves, erdélyi származású játékos korábban Csíkszeredában futballozott, ahol 78 tétmeccsen 26 gólt és 57 gólpasszt jegyzett. Ősszel a Debreceni VSC játékosa volt. Lengyel Roland, a Szpari vezetőedző jól ismeri, mivel Csíkszeredában már dolgoztak együtt.

Rajtuk kívül még Ásványi Balázs került hétfőn Nyíregyházára. Az U17-es, az U18-as és az U19-es válogatott kapusaként összesen negyvenszer pályára lépő 18 éves labdarúgó ősszel a szlovák II. osztályú Komarnóban szerepelt a Puskás Akadémia kölcsönjátékosaként. A héten még egy további kapus érkezése várható, mivel Jova Levente decemberben távozott a klubtól. A kapusokkal Pintér László kapusedző foglalkozik a jövőben, ő eddig a Bozsik Akadémián dolgozott, csakúgy, mint a rehabilitációban segítő Dudás Dániel, aki Varga Tamás munkakörét veszi át.

Mind a játékosok, mind a stábtagok tekintetében számítunk a saját utánpótlásunkra, most is több fiatal velünk kezdte meg a munkát – mondta a klubhonlapon Lengyel Roland vezetőedző. – Nem lesz hosszú a felkészülési időszak, igyekeztünk ennek megfelelően kialakítani a programot. Több edzőmérkőzés is vár ránk, a törökországi edzőtábor során pedig négy találkozót is játszunk külföldi csapatok ellen.”

Az első felkészülési meccset szombaton vívja a Nyíregyháza a DVSC ellen. A héten orvosi vizsgálatok mellett labdás edzések és erősítések szerepelnek a programban, január 16-án pedig a Kassát fogadja a Spartacus felkészülési találkozón, majd másnap Törökországba utazik edzőtáborba.

Legfrissebb hírek

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
9 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
16 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
17 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18
Ezek is érdekelhetik