NB II: a Szpari szerződtette az U20-as vb-t megjárt védőt

2020.01.15. 08:19
A labdarúgó NB II-ben szereplő Nyíregyháza Spartacus bejelentette Forgács Dávid érkezését. A 24 esztendős bal oldali védő legutóbb a Diósgyőri VTK játékosa volt.

A szegedi születésű futballista 16 évesen a Tisza Volántól külföldre szerződött, az olasz Atalanta labdarúgója lett. Olaszországban játszott a Pisában és az Anconában is. Forgács 2014-ben szerepelt a hazai rendezésű U19-es Európa-bajnokságon, s egy évvel később játszott az U20-as világbajnokságon.

Az 1995-ös születésű labdarúgó 2017 nyarán Diósgyőrbe igazolt, ahol első idényében 14 NB I-es bajnoki mérkőzésen lépett pályára, s egy gólt szerzett. Az előző évadban nyolc mérkőzésen játszott az élvonalban, majd 2019 áprilisában elszakadt a keresztszalagja.

Forgácsnak a nyáron lejárt a szerződése a DVTK-nál, így szabadon igazolható játékosként írt alá a Szparihoz, méghozzá két évre. A DVSC elleni felkészülési találkozón kezdő volt.

„Nagyon örültem, amikor a Nyíregyháza megkeresett – nyilatkozta a Szpari hivatalos honlapjának Forgács Dávid.Az elmúlt fél évben sérüléssel bajlódtam és csapat nélkül voltam, nehéz időszak van a hátam mögött. A rehabilitáció folyamán igyekeztem úgy felépíteni magamat, hogy erőnlétileg jó állapotba kerüljek. A játék nagyon hiányzott, és ha a felkészülési időszak során minden rendben lesz, akkor a bajnoki rajtra olyan formába kerülök, hogy az elejétől kezdve számíthatnak rám a csapatnál tavasszal. Jó közösségbe kerültem, a társak amennyire csak tudtak segítettek már a Debrecen elleni meccsen is. A célom az, hogy tavasszal én is segítsem a Spartacust a játékommal.”

Az 1995-ös születésű labdarúgó 2017 nyarán Diósgyőrbe igazolt, ahol első idényében 14 NB I-es bajnoki mérkőzésen lépett pályára, s egy gólt szerzett. Az előző évadban nyolc mérkőzésen játszott az élvonalban, majd 2019 áprilisában elszakadt a keresztszalagja.

Forgácsnak a nyáron lejárt a szerződése a DVTK-nál, így szabadon igazolható játékosként írt alá a Szparihoz, méghozzá két évre. A DVSC elleni felkészülési találkozón kezdő volt.

„Nagyon örültem, amikor a Nyíregyháza megkeresett – nyilatkozta a Szpari hivatalos honlapjának Forgács Dávid.Az elmúlt fél évben sérüléssel bajlódtam és csapat nélkül voltam, nehéz időszak van a hátam mögött. A rehabilitáció folyamán igyekeztem úgy felépíteni magamat, hogy erőnlétileg jó állapotba kerüljek. A játék nagyon hiányzott, és ha a felkészülési időszak során minden rendben lesz, akkor a bajnoki rajtra olyan formába kerülök, hogy az elejétől kezdve számíthatnak rám a csapatnál tavasszal. Jó közösségbe kerültem, a társak amennyire csak tudtak segítettek már a Debrecen elleni meccsen is. A célom az, hogy tavasszal én is segítsem a Spartacust a játékommal.”

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A NYÍREGYHÁZA SPARTACUSNÁL
Érkezők: Ásványi Balázs (a PAFC kölcsönjátékosaként KFC Komárno – Szlovákia), Fadgyas Tamás (Újpest), Forgács Dávid (szabadon igazolható, legutóbb DVTK), Györgyi Arthur (romániai, Debreceni VSC), Patvaros Zsolt (Kecskemét)
Távozók: Busai Attila (?), Csorvási Tamás (?), Cenaj Drilon (albán, ?), Jova Levente (Vasas), Kovác Alan (szlovák, ?)

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
1 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
11 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
18 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
19 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik