NB II: a Vasas a rivális védőjével erősített – hivatalos

2020.01.08. 10:00
Az NB II-ben szereplő Vasas FC a hivatalos honlapján bejelentette, hogy szerződtette Csató Martint, az FC Csákvár labdarúgóját. Az angyalföldiek átigazolási díj ellenében szerezték meg a 25 esztendős középhátvédet.

A korábbi korosztályos válogatott futballista négy évre szóló megállapodást kötött új csapatával, amely a télen már szerződtette Vernes Richárdot, Jova Leventét, Hidi M. Sándort és Ujvárosi Ádámot.

A tabellán a negyedik helyen álló, a Vasasnál az ősszel három ponttal többet gyűjtő csákváriak közleménye szerint a Vasas kivásárolta a belső védőt a szerződéséből.

Csató – akinek édesapja, Csató Sándor több mint 350 élvonalbeli meccsen játszott a Békéscsaba, a Győr és a Videoton színeiben – korábban szerepelt a Videotonban, a Győri ETO-ban, Mezőkövesden, Siófokon és Dorogon. A nyáron írt alá a Csákvárhoz, amelynek színeiben az ősszel 18 NB II-es bajnoki mérkőzésen lépett pályára – rendre kezdőként.

„Óriási boldogsággal töltött el, amikor megkeresett a Vasas
– nyilatkozta a vasasfc.hu-nak Csató Martin. Jól éreztem magam Csákváron, szerettem ott futballozni, de egy olyan klubnak, amely Magyarországon ekkora tradícióval rendelkezik, nem lehet nemet mondani. Köszönöm a Vasas vezetésének és a csákvári klubnak is, hogy lehetővé tették a szerződés létrejöttét. Tudom, hogy tizenegy pont a lemaradás, azonban szeretnék olyan munkát nyújtani, mellyel együtt visszajuttatjuk a csapatot oda, ahová való, az első osztályba. Tisztában vagyok azzal, hogy mit jelent a Vasas család fogalma, hiszen szerepeltem már háromezer Vasas-szurkoló előtt. Nagyon felemelő érzés lenne újra így játszani, de már a Vasas színeiben. Bízom benne, hogy eljön ez a pillanat!”





A tabellán a negyedik helyen álló, a Vasasnál az ősszel három ponttal többet gyűjtő csákváriak közleménye szerint a Vasas kivásárolta a belső védőt a szerződéséből.

Csató – akinek édesapja, Csató Sándor több mint 350 élvonalbeli meccsen játszott a Békéscsaba, a Győr és a Videoton színeiben – korábban szerepelt a Videotonban, a Győri ETO-ban, Mezőkövesden, Siófokon és Dorogon. A nyáron írt alá a Csákvárhoz, amelynek színeiben az ősszel 18 NB II-es bajnoki mérkőzésen lépett pályára – rendre kezdőként.

„Óriási boldogsággal töltött el, amikor megkeresett a Vasas
– nyilatkozta a vasasfc.hu-nak Csató Martin. Jól éreztem magam Csákváron, szerettem ott futballozni, de egy olyan klubnak, amely Magyarországon ekkora tradícióval rendelkezik, nem lehet nemet mondani. Köszönöm a Vasas vezetésének és a csákvári klubnak is, hogy lehetővé tették a szerződés létrejöttét. Tudom, hogy tizenegy pont a lemaradás, azonban szeretnék olyan munkát nyújtani, mellyel együtt visszajuttatjuk a csapatot oda, ahová való, az első osztályba. Tisztában vagyok azzal, hogy mit jelent a Vasas család fogalma, hiszen szerepeltem már háromezer Vasas-szurkoló előtt. Nagyon felemelő érzés lenne újra így játszani, de már a Vasas színeiben. Bízom benne, hogy eljön ez a pillanat!”



Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
3 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
13 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
20 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
21 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik