NB II: újabb U20-as vb-bronzérmes játékos érkezett Győrbe

F. B.F. B.
2020.01.10. 21:54
A közelmúltban leigazolt Simon András után testvére, Simon Ádám is a labdarúgó NB II-ben szereplő ETO FC Győrben folytatja a pályafutását – számolt be róla a klub honlapja, az eto.hu.



Simon Ádám
2004-ben került az MTK-hoz, a kék-fehéreknél kapta meg első profi szerződését. 2008 telén a Haladásba igazolt, majd 2011-ben a Palermóhoz, aztán 2012-ben a szintén olasz Barihoz került. Játszott még a Vidiben és Gyirmóton is, az ETO-ba pedig most az NB I-es Pakstól érkezett.

A 29 éves középpályás – testvéréhez, Simon Andráshoz hasonlóan – tagja volt a 2009-ben Egyiptomban az U20-as vb-n bronzérmet szerző magyar válogatottnak. A felnőttválogatottban háromszor szerepelt.

Nagyon örülök, hogy sikerült az ETO-hoz igazolnom – ecsetelte Simon a klub honlapján. – A paksi időszakom jó volt, de lezártnak tekintem, most már az ETO céljaiért küzdök. Az is komoly húzóerő volt az ideigazolásom kapcsán, hogy a testvérem nemrég ide igazolt; várom, hogy újra egy csapatban játszhassunk. Szeretnék minél több lehetőséghez jutni és elnyerni az ETO-szurkolók bizalmát, szeretném segíteni a csapatot a feljutásért folytatott harcban!”

Simon Ádám két és fél évre szóló megállapodást írt alá Győrben és a 46-os számú mezben lép majd pályára. Érdekesség, hogy a Gyirmót után az ETO-nál is együtt futballozhat testvérével, Simon Andrással.

Simon Ádám
2004-ben került az MTK-hoz, a kék-fehéreknél kapta meg első profi szerződését. 2008 telén a Haladásba igazolt, majd 2011-ben a Palermóhoz, aztán 2012-ben a szintén olasz Barihoz került. Játszott még a Vidiben és Gyirmóton is, az ETO-ba pedig most az NB I-es Pakstól érkezett.

A 29 éves középpályás – testvéréhez, Simon Andráshoz hasonlóan – tagja volt a 2009-ben Egyiptomban az U20-as vb-n bronzérmet szerző magyar válogatottnak. A felnőttválogatottban háromszor szerepelt.

Nagyon örülök, hogy sikerült az ETO-hoz igazolnom – ecsetelte Simon a klub honlapján. – A paksi időszakom jó volt, de lezártnak tekintem, most már az ETO céljaiért küzdök. Az is komoly húzóerő volt az ideigazolásom kapcsán, hogy a testvérem nemrég ide igazolt; várom, hogy újra egy csapatban játszhassunk. Szeretnék minél több lehetőséghez jutni és elnyerni az ETO-szurkolók bizalmát, szeretném segíteni a csapatot a feljutásért folytatott harcban!”

Simon Ádám két és fél évre szóló megállapodást írt alá Győrben és a 46-os számú mezben lép majd pályára. Érdekesség, hogy a Gyirmót után az ETO-nál is együtt futballozhat testvérével, Simon Andrással.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
35 perce

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
10 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
17 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
18 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik