NB II: szívesen maradna a Haladásnál Mátyus János

F. B.F. B.
2020.05.13. 18:18
null
Szívesen maradna a Haladásnál Mátyus János (Fotó: Szabó Miklós)
Közel két hónap szünet után újraindultak az edzések a labdarúgó NB II-ben szereplő Szombathelyi Haladásnál, amelynek szakvezetője, Mátyus János szívesen folytatná nyártól is a munkát – számolt be róla a klub honlapja.

 

A koronavírus-járvány miatti szünet előtt legutóbb március 14-én, a Békéscsaba ellen játszott bajnoki mérkőzést a Haladás NB II-es labdarúgócsapata. Az MLSZ a közelmúltban befejezettnek nyilvánította a másodosztályú küzdelmeket, a vasiak kiváló tavaszi szereplésüknek köszönhetőn – négy győzelem, három döntetlen – a 17. helyen végeztek, így biztosították NB II-es tagságukat.

Közel két hónap szünet után Mátyus János vezetőedző az Illés Akadémián edzést vezényelt csapatának. A vasiakhoz 12 akadémista is csatlakozott, olyanok, akik korábban nem készültek a felnőttekkel.

Telefonon és a közösségi felületeken tartottam a kapcsolatot a játékosokkal és úgy éreztem rajtuk, szívesen látnák már csapattársaikat, no és nekem is hiányoztak a futballisták – ecsetelte a haladas.hu-n Mátyus János. – Így kedden megtartottam az első edzést. Ezt megelőzően a vérből vett vírusteszten esett át a komplett keret, a szakmai stáb és a vezetőség – mindannyiunk eredménye negatív lett. Nagyon jó hangulatú tréning volt, a bemelegítés után kétkapus focival zártuk le az edzést, amelyen örömfocit láttam. Sérülése után Rózsa Dániel ismét a kapuba állhatott, míg a korábban műtött Németh Márió – noha még nem játszhatott – egyre jobb állapotban van. Még csütörtökön és pénteken tréningezünk, jövő héten hétfőn, kedden és szerdán állapotfelmérésen vesznek részt a fiúk, majd egy időre elbúcsúzunk egymástól.”

Mátyus János szerződése június 30-án lejár, de szívesen maradna a klubnál.

Séllei Árpád ügyvezetővel nagyon hasonlóan gondolkodunk, jó vele dolgozni – folytatta Mátyus. – Készen állok az újabb kihívásra, persze látni kell a jövőképet, de szívesen maradnék Szombathelyen.

Hamarosan valamennyi lejáró szerződésű játékossal leülök tárgyalni, fő cél a jelenlegi keret és a szakmai stáb egyben tartása– tette hozzá Séllei Árpád, a Haladás ügyvezető igazgatója.

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

NB II: sok távozó a DVTK-nál, a Vidinél, Csákváron és Kécskén, a Kecskemét már öt játékost szerződtetett – átigazolási körkép

Labdarúgó NB II
2026.06.12. 13:57

Pazar gólok az NB II-ben: szavazzon a másodosztály legszebb tavaszi találatára!

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 07:58
Ezek is érdekelhetik