NB III: „Megérett a csapat az osztályváltásra” – óbudai közlemény

F. B.F. B.
2020.05.06. 17:39
null
Legközelebb már a másodosztalyban örülne gólnak a III. Kerület (Fotó: Tumbász Hédi)
Közleményt adott ki a labdarúgó NB III Nyugati csoportjának 2. helyén végző III. Kerületi TVE. Az óbudaiak reményüket fejezték ki annak érdekében, hogy feljebb léphetnek, mivel szerintük minden téren megértek az osztályváltásra. A feltöltési szabályzat értelmében azonban a Szentlőrinc és a Tiszakécske is előbb kaphat felkérést az MLSZ-től.


A közlemény szerint az óbudai csapat bizonyította, hogy megérett az osztályváltásra, mivel a bajnokságban a feljutástól visszalépő Érd mindössze egy ponttal előzte meg 11 mérkőzéssel a bajnokság eredeti tervek szerinti befejezése előtt. A Magyar Kupában a csapat két NB II-es együttest (Nyíregyháza, Vasas) is búcsúztatott – a legjobb 16 között a Dorog állította meg.

A közlemény kitér arra is, hogy a Kemenes Szabolcs vezette szakmai stáb eredményeivel megmutatta, hogy vannak tehetséges magyar edzők, akik megérdemlik a lehetőséget. A létesítmény szerintük megfelelhet a következő évi infrastruktúra-követelményeknek, mivel az utóbbi esztendőkben a Monor és a Vác NB II-es csapata is ott rendeztehazai mérkőzéseit. Leszögezték, hogy rendezett, tiszta viszonyok jellemzik a klub életét.

Az óbudaiak végül leszögezték, türelemmel várják az MLSZ döntését a következő bajnoki idényt illetően.

Azonban a III. Kerületi TVE hiába áll készen az osztályváltásra az Érd visszalépése után, a feltöltési szabályzat értelmében elsőként a legjobb 2. helyezett NB III-as csapat, a Szentlőrinc SE előtt nyílhat út a másodosztályú szereplésre. Ha a baranyaiak nem vállalják az NB II-et, akkor a második liga 18., tehát legjobb kieső helyén végző Tiszakécskei LC kaphat lehetőséget a másodosztályban, az óbudaiak csak azt követően kerülhetnek sorra, ha a kécskeiek sem vállalják az indulást.

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17
Ezek is érdekelhetik