DVTK: visszatér a saját nevelésű középpályás – hivatalos

H. D.H. D.
2021.05.28. 16:32
null
(Fotó: dvtk.eu)
A Diósgyőri VTK labdarúgócsapata a hivatalos honlapján jelentette be, hogy visszatér a klubhoz a saját nevelésű védekező középpályás, Oláh Bálint.

Mint ismert, az élvonaltól búcsúzó DVTK kedden jelentette be, hogy Kondás Elemér veszi át a csapat irányítását. Csütörtökön az első nyári érkezőt, Hornyák Marcellt is bemutatták, pénteken pedig újabb játékos szerződtetéséről számoltak be: a Diósgyőrben nevelkedő, azóta a ZTE-ben, a Mezőkövesdben, legutóbb pedig a Budafokban szereplő védekező középpályás, Oláh Bálint visszatér a miskolci együtteshez.

A 26 éves labdarúgó korábban 13 találkozón szerepelt a DVTK-ban.

„Jó érzésekkel tértem vissza Diósgyőrbe, de talán pontosabb, ha úgy fogalmazok: haza. Volt több ajánlatom is, de végig előnyben részesítettem a diósgyőri megkeresést. Nagy tervekkel érkeztem, amiből az első osztályba történő visszatérés az első, amiért mindent meg fogok tenni. Ha ezt közösen megvalósítjuk, utána lesz értelme a többiről beszélni” – idézi a dvtk.eu Oláh Bálintot.

„Mintha tegnap lett volna, úgy emlékszem, milyen nagy öröm volt számomra, amikor első sportigazgatói időszakomban azt láttam, hogy Egervári Sándor felvitte az első csapat keretébe Oláh Bálintot, majd Horváth Ferenc pályára is küldte az élvonalban. Később, 2018 tavaszán Bódog Tamás már nem számított rá, ezért távozott, de most újabb diósgyőri kötődésű labdarúgóként visszatért. Az elmúlt években a BMTE csapatával feljutott az első osztályba, majd ott is bizonyította, hogy élvonalbeli teljesítményre képes. Az elmúlt három évben sokat tett klubja sikeréért, ezért a budafoki klub nem gördített akadályt a hazatérése elé, amiért köszönettel tartozunk. Egy univerzális játékosról beszélünk, aki már az utánpótlásban is három poszton szerepelt (középső védő, balhátvéd, védekező középpályás), mi elsősorban az utóbbi pozícióban számítunk rá, ráadásul érkeztével egy hiányposztot töltünk be. Figyelemre méltó, hogy a legutóbbi három idényben a Budafok 98 bajnokijából 94-en pályára lépett, bízom benne, hogy Diósgyőrben is hasonló stabil teljesítményt nyújt, és vele együtt sikeres lesz a csapat!” – fogalmazott Benczés Miklós, a DVTK sportigazgatója.

Legfrissebb hírek

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
6 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
12 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
13 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18
Ezek is érdekelhetik