NB II: kikapott Szolnokon, elveszítette veretlenségét a DVTK

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2021.08.23. 19:50
null
A fehér mezes Diósgyőr nem sokat mutatott Szolnokon (Fotó: Kiss János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 5. fordulójának záró mérkőzésén a Szolnoki MÁV két gólt szerezve legyőzte a Diósgyőrt a Tiszaligetben, ezzel elvette a veretlenségét. A hazai csapat ráadásul sikerével fellépett a tabella 2. helyére.

 

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–DIÓSGYŐRI VTK 2–0 (1–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 1200 néző. Vezette: Káprály Mihály (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
SZOLNOK: Csáki – Molnár R., Szekszárdi (Berdó, a szünetben), Szabó A., Tóth B., Lakatos Cs. – Tömösvári, Tisza K., Sipos Z. (Rokszin, 79.) – Kurdics (Irmes, 70.), Lakatos I. (Vólent, 79.).Vezetőedző: Csábi József
DVTK: Póser – Eperjesi, Hegedűs J. (Polgár, a szünetben), Szatmári Cs., Bárdos – Zsemlye (Jurek, 65.), Oláh B. – Hornyák (Bokros, 65.), Németh Márió (Makrai, 73.), Suljic (Szűcs K., a szünetben) – Horváth Z. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Sipos Z. (40.), Tisza K. (54.)
MESTERMÉRLEG
Csábi József: – Egy percig sem volt kérdés, hogy győzelmet aratunk a Diósgyőr felett. Mind fizikailag, mind taktikailag felül tudtuk múlni az egyik bajnokaspiránst. Büszkeséggel tölt el, hogy fordulóról fordulóra fejlődünk a számos hiányzónk ellenére.
Kondás Elemér: – Ellenfelünk minden tekintetben sokkal jobb volt, és kíméletlenül kihasználta a hibáinkat. A második góljuk után nagyon masszívan védekeztek a hazaiak, hiába próbáltunk többféle variációban is támadásokat vezetni. Sajnos ezúttal nem választottunk jó megoldásokat, és hozzá kell tennem, nagyobb felelősséggel kell futballoznunk a továbbiakban.

ÖSSZEFOGLALÓ

Igencsak régen találkozott egymással a két csapat bajnoki mérkőzésen, hiszen legutóbb 2004 májusában csaptak össze a felek még az NB I/B-ben, és akkor Szolnokon a hazaiak tudtak nyerni 2–1-re. Nyilván a 17 évvel ezelőtti mérkőzés eredménye nem osztott, nem szorzott a hétfő esti találkozó szempontjából, de ezúttal is 1–0-ra vezettek a kék-fehérek a szünetben: Sipos Zoltán higgadt befejezése nyomán került előnybe a MÁV. Jobban, sokkal agilisabban játszott a vendéglátó az első félidőben, így megérdemelten került előnybe a 20 éves középpályás révén, aki ötödik bajnokiján a negyedik gólját érte el.

A Molnár Gábort és Könyves Norbertet is nélkülöző DVTK támadójátéka a második félidőben sem javult fel, sőt, a MÁV hamar kettőre növelte előnyét Tisza Kálmán fejes góljával (2–0). A vendégek a folytatásban is csak erőlködtek, a cserék sem hoztak új színt a játékukba. Végül maradt a kétgólos különbség, ez pedig azt jelenti, hogy a Diósgyőr már az ötödik fordulóban elveszítette veretlenségét, ráadásul maradt a tabella kilencedik helyén, míg a Szolnok immár a második helyen nyomul.

AZ ÁLLÁS
1. Nyíregyháza Spartacus53212–6+611
2. Szolnoki MÁV FC53210–5+511
3. Kecskeméti TE531113–7+610
4. Vasas FC531110–7+310
5. Dorogi FC5327–70 9
6. ETO FC Győr5239–5+49
7. Szombathelyi Haladás5235–2+39
8. Szeged-Csanád Grosics Akadémia52216–3+38
9. Diósgyőri VTK52215–50 8
10. Budafoki MTE52129–6+37
11. Pécsi MFC51315–4+16
12. Szentlőrinc SE556–60 5
13. BFC Siófok554–40 5
14. FC Csákvár51133–6–34
15. Budaörs51138–13–54
16. III. Kerületi TVE51133–10–74
17. Soroksár SC5326–11–53
18. Békéscsaba 1912 Előre5235–9–42
19. Tiszakécske5235–10–52
20. FC Ajka5234–9–52
Tisza Kálmán (elöl kékben) fejesével nőtt kettőre a különbség (Fotó: Kiss János/Új Néplap)
Tisza Kálmán (elöl kékben) fejesével nőtt kettőre a különbség (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

 

PERCRŐL PERCRE

92. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A Szolnoki MÁV magabiztosan, két góllal legyőzte a rossz napot kifogó Diósgyőrt! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Csupán 2 perc a hosszabbítás.

89. perc: Vólent kapott könyöklésért sárgát.

86. perc: Bal oldali szögletet követően Jurek tette kapura a labdát a hosszún, de a lövése nem sokkal fölé pattant!

83. perc: Rokszin 22 méteres bombája centikkel zúgott el a léc fölött!

83. perc: Szatmári kapott sárgát reklamálásért.

79. perc: Két helyen változtat a MÁV, Lakatos István és Sipos helyett Vólent Roland és Rokszin Ádám a pályán.

75. perc: A frissen beállt Makrai tűzte rá a szabadrúgást 28 méterről, de lapos lövése középre ment, így Csáki biztosan fogta.

73. perc: Utoljára cserélnek a vendégek, Némethet Makrai Gábor váltotta.

Kétgólos hátránya ellenére egyelőre nagyon keveset mutat a Diósgyőr.

71. perc: Molnár Róbert lőtt laposan 23 méterről nagyjából 1 méterrel a jobb kapufa mellé.

70. perc: A Szolnok is változtat, Kurdics helyett Irmes Dávid a pályán.

65. perc: Kettős csere a DVTK-nál. Zsemlye és Hornyák jött le, Jurek Gábor és Bokros Szilárd állt be.

Jogos a szolnoki (gól)öröm, hiszen a Tisza-parti csapat legyőzte a DVTK-t (Fotó: Kiss János/Új Néplap)
Jogos a szolnoki (gól)öröm, hiszen a Tisza-parti csapat legyőzte a DVTK-t (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

56. perc: A szabadrúgást jobbról Németh végezte el, beadását Zsemlye pedig másfél méterrel a hosszú sarok mellé csúsztatta 10 méterről.

56. perc: Tóth Bencefaultolt a jobb szélen, amiért sárga lapot kapott.

54. perc: GÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A MÁV! Sipos végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, középen Tisza Kálmán érkezett, aki 12 méterről a bal alsóba fejelt! 2–0

46. perc: Három csere történt a szünetben. A hazaiaknál Szekszárdit Berdó Péter váltotta, míg a vendégeknél Suljic helyére Szűcs Kornél jött, Hegedűs helyett pedig Polgár Kristóf.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Tömösvári Bálint (labdával) jó játékkal járult hozzá a szolnoki győzelemhez (Fotó: Kiss János/Új Néplap)
Tömösvári Bálint (labdával) jó játékkal járult hozzá a szolnoki győzelemhez (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

Jobban játszott a Szolnoki MÁV az első félidőben, így megérdemelten vezet a szünetben. A Diósgyőr keveset tesz a gólért, mintha azt hinné, majd csak betalál, átadja a területet a hazaiaknak, akik pedig egyelőre élnek a lehetőséggel. Mindenképp több kell a DVTK-tól a második 45 percben, ha pontokkal akar távozni a Tiszaligeti Stadionból.

45+1. perc: Egygólos hazai vezetéssel ért véget az első félidő!

45. perc: 1 perc a ráadás.

40. perc: GÓL! VEZET A SZOLNOK! Kurdics küzdött meg a labdáért a jobb oldalon, lerázta védőjét, majd laposan középre adott, Sipos Zoltánpedig 10 méterről higgadtan a jobb alsóba lőtt! 1–0

39. perc: Eperjesi rúgott oda az előbbi támadás során Lakatos Istvánnak, így utólag sárga lapot kapott.

38. perc: Lakatos Csaba adott be élesen balról, középen pedig Kurdics tette szép mozdulattal kapura a labdát az ötösről, de fölé lőtt!

34. perc: Nagy szolnoki lehetőség! Tömösvári jobb oldali beívelését Tisza csúsztatta meg középen, a hosszún Sipos el tudta tolni a labdát a kapus mellett, ám kisodródva már csak a kapu mellé tudott lőni!

32. perc: Ismét Eperjesi adott be jobbról, azonban ez most lecsúszott, de így lett veszélyes, a hazaiak kapusának a léc alól kellett kitolnia a labdát!

30. perc: Eperjesi jobb oldali beadását Horváth Zoltánfejelte erőtlenül kapura 8 méterről, a labda Csákié lett.

24. perc: Ismét a Szolnok veszélyeztetett, Tömösvári tüzelt 16 méterről, de kábé 2 méterrel fölé.

20. perc: Kurdics lőtte 25 méterről, a labda megpattant Szatmárin, amelyet így a DVTK kapusának a léc alól kellett a kapu fölé ütnie!

19. perc: Lakatos Csaba tört be a 16-oson belülre, az ötös vonalától erővel belőtte a labdát középre, Póser pedig lábbal szögletre mentett!

16. perc: Ezúttal egy kisebb DVTK-helyzet. Suljic adott be a jobb oldalról, Horváth Zoltán pedig 12 méterről kapura fejelt, de középen Csáki könnyedén fogta a labdát.

12. perc: Az első lövés Molnár Róbert nevéhez fűződött, de 25 méteres kísérlete jócskán elkerülte a vendégkaput.

Eltelt az első 10 perc, helyzetet egyelőre nem láthattunk.

Jó 2 órával a mérkőzés kezdete előtt eleredt az eső Szolnokon, ennek ellenére nagyjából 1200 néző látogatott ki a Tiszaligeti Stadionba.

A Szolnok tiszta kékben lép pályára, míg a Diósgyőr fehér szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

Mind a két oldalon akadnak hiányzók, a hazaiaknál Földi Marcell, Kónya Márk, Kovács Olivér, Papp Szilárd és Tóth László sem bevethető, viszont a két hete megsérült Rokszin Ádám a padra már leül. A vendégeknélSzeles Tamás és Zsolnai Richárd továbbra sem hadra fogható, és hozzájuk csatlakozott Molnár Gábor, aki a korábbi sérülésére kapott egy rúgást a Kecskemét elleni mérkőzésen, illetve a mai találkozó előtti utolsó edzésenKönyves Norbert is kidőlt a sorból. Ellenbena héten betegséggel küzdő Makrai Gábor bekerült a meccskeretbe.

Nem mostanában találkozott egymással a két fél bajnoki mérkőzésen: legutóbb 2004 májusában csaptak össze az együttesek még az NB I/B-ben, amikor a MÁV hazai környezetben 2–1-re tudott győzni. Később viszont a Ligakupában keresztezték egymás útját, 2014 őszén előbb egy 4–1-es DVTK-siker, majd egy 2–1-es szolnoki győzelem született.

Mindkét csapat 8 pontot szerzett eddig a bajnokságban, és a legutóbbi fordulóban egyaránt 1–1-es döntetlent értek el. A MÁV Ajkán ikszelt szerdán, míg a DVTK hazai pályán az újonc Kecskeméttel remizett.

Kondás Elemérnek nem lehetnek szép emlékei a Tiszaligeti Stadionról, hiszen februárban is járt Szolnokon a DVSC-vel, csapata pedig 2–1-es vereséget szenvedett. Bő egy héttel később – a Gyirmót elleni vereség után – pedig menesztették az 57 éves trénert a Loki kispadjáról.

– Sok szempontból hasonló a szolnoki csapat, mint a kecskeméti – nyilatkozta az Észak-Magyarországnak Kondás Elemér, a Diósgyőr vezetőedzője. – Ugyanúgy öt védővel állnak fel, hazai pályán pedig különösen veszélyesek, ezt a tavalyi bajnokságban is megmutatták. Csábi József személyében egy tapasztalt, nagyon jó szakember ül a hazaiak kispadján, aki sokáig Egervári Sándor mellett dolgozott a válogatottnál, és egy mérkőzésen volt a magyar labdarúgó-válogatott megbízott szövetségi kapitánya is. Szervezett csapatuk van, amely nagyon sok munkát fektet a mérkőzéseibe. Már korábban is kiemeltem, hogy a DVTK ellen még a szokottnál is jobban készülnek az ellenfelek, de ezt a játékosoknak el kell tudniuk viselni. Az előző fordulókban ízelítőt kaptunk a másodosztályból, most már mindenki tudja, mire lehet számítani a következő találkozókon.

– Szeretnénk megmutatni, mire vagyunk képesek, s természetesen itthon tartani a három pontot – mondta az Új Néplapnak Csáki Kálmán, a Szolnoki MÁV 21 éves kapusa, aki az eddigi négy találkozót egyaránt végigvédte. – Jól elkaptuk a rajtot, és nyilván az a cél, hogy folytassuk ezt a sorozatot. Nagyon fontos lesz, hogy a Diósgyőr ellen együtt mozogjon a csapat, előre gondolkodjunk, valamint kihasználjuk a kínálkozó lehetőségeket. Úgy hallottam, sok DVTK-szurkoló érkezik, így bízom abban, hogy a szolnoki drukkerekkel együtt remek hangulatot teremtenek majd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy egymással a két veretlen csapat, a Szolnok és a DVTK.

Legfrissebb hírek

A Zöld-foki-szigeteknek csoportmásodik helyet ért az újabb döntetlen

Foci vb 2026
1 órája

Spanyolország hozta a kötelezőt a fejben teljesen széteső Uruguay ellen, s megnyerte csoportját

Foci vb 2026
1 órája

Szenegáli kiütés emberelőnyben: az afrikai csapat nagy lépést tett a továbbjutás felé

Foci vb 2026
6 órája

Dembélé főszereplésével a franciák simán nyerték a csoportrangadót a norvégok ellen

Foci vb 2026
6 órája

Megdőlt a vb-gólrekord, Törökország hajrában szerzett góllal, az amerikaiak elleni győzelemmel búcsúzott

Foci vb 2026
23 órája

Felejthető és gól nélküli meccsen jutott tovább Ausztrália és jó eséllyel Paraguay is

Foci vb 2026
23 órája

Gyors gólváltás után Japán a svédek elleni döntetlennel szerezte meg az F-csoport második helyét

Foci vb 2026
Tegnap, 2:57

Dél-Afrika megverte Dél-Koreát, és csoportmásodikként jutott tovább!

Foci vb 2026
2026.06.25. 04:51
Ezek is érdekelhetik