Magyar bajnok játékost igazolt az NB II-es Szeged, megvan a Csákvár második érkezője

F. B.F. B.
2025.06.11. 15:20
null
Asmir Suljic visszatért Magyarországra (Fotó: szeged-grosicsakademai.hu)
A magyar bajnok, továbbá magyar, szlovén és kazah kupagyőztes Asmir Suljic a Szeged-Csanád Grosics Akadémiánál folytatja pályafutását, míg a Csákvár Radics Mártont igazolta le Felcsútról – számolt be róla a klubok honlapja.

A bosnyák-magyar kettős állampolgárságú középpályás, Asmir Suljic felnőtt karrierjét Bosznia-Hercegovina egyik legsikeresebb klubjában, az FK Sarajevóban kezdte, amely színeiben 77 bajnoki mérkőzésen tizenegy gólt és hét asszisztot jegyzett. 2013-ban az Újpesthez igazolt, amellyel rögtön az első idényében megnyerte a Magyar Kupát, majd azt követően a Szuperkupát is. Három évet töltött a lila-fehéreknél, majd a Videoton kivásárolta élő szerződéséből. Fehérváron három idény alatt egy bajnoki címet (2018-ban) és két bajnoki ezüstöt szerzett. 2017-ben magyar állampolgár lett.

A 2018–2019-es kiírásban az Olimpia Ljubljana játékosaként szlovén kupagyőztes lett. Ezután előbb Lengyelországban a Zaglębie Lubin gárdájában, majd az izraeli Maccabi Petah Tikva csapatában szerepelt. 2021-ben a Diósgyőr hívására visszatért Magyarországra, 22 NB I-es bajnoki meccsen 3 gólt szerzett a miskolci klubban. Egy évvel később hazatért az FK Sarajevóhoz, onnan a kazah Tobol csapatához vezetett az útja, amellyel kupagyőztes lett. 2023-ban ismét Boszniában, a Velez Mostar együttesében futballozott. Legutóbbi állomáshelye az indiai Super League-ben szereplő Pundzsab FC volt.

Amikor Simon Ádám megkeresett a klubtól, nem gondolkodtam sokat, egy rövid megbeszélést követően egymás tenyerébe csaptunkmondta a klubhonlapon a 33 éves Asmir Suljic. Vissza akartam térni Magyarországra, örömmel érkeztem Szegedre. A Szent Gellért Fórum talán az egyik legszebb stadion, amelyben valaha jártam. Nem levezetni jöttem, segíteni szeretnék a csapatnak abban, hogy elérjük a célunkat, az NB I-et.”

Suljic Holman Dávid és Sztankó László Márk után a szegediek harmadik nyári igazolása.

A Szegedhez hasonlóan NB II-es Csákvár is igazolt, mégpedig a több poszton, a védelemben és a középpályán is bevethető Radics Mártont. A 23 éves játékos az ETO-tól került a Puskás Akadémiához, ahol végigjárva a szamárlétrát 2019 őszén bemutatkozott az NB I-ben. Ezt követően fél esztendőt eltöltött már Csákváron, majd kölcsönben szerepelt Gyirmóton, Diósgyőrben, Szegeden és Mosonmagyaróváron. Az elmúlt szezont a Puskás Akadémia II-nél töltötte, ahol 29 NB III-as bajnokin lépett pályára. Ő a csákváriak második új szerzeménye Lorentz Márton után.

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
22 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
Tegnap, 0:38

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 21:50

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 17:51

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 16:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26
Ezek is érdekelhetik