Az osztályozós párharc megnyerése után vállalja az NB III-as indulást a Pápa

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2025.07.01. 19:01
null
Nem veszett kárba az osztályozó megnyerése (Fotó: Frutti Drink-Perutz FC/Facebook)
A pápai Frutti Drink-Perutz FC kedden bejelentette, hogy a 2025–2026-os bajnoki idényben a labdarúgó NB III-ban folytatja szereplését.

„Bár az egyesület komoly anyagi kihívásokkal néz szembe, vezetésünk elkötelezett amellett, hogy a klub továbbra is a helyi közösség meghatározó szereplője maradjon – idézi Kovács Ferenc elnök szavait a klub a közösségi oldalán. – Fiatal, ambiciózus játékosaink és elhivatott stábunk minden erejével azon dolgozik, hogy méltóképpen képviselje városunkat és szurkolóinkat. Hiszünk abban, hogy a kitartás, az összetartás és a szenvedély erősebb bármilyen nehézségnél. A 2025–2026-os szezonban is szívvel-lélekkel készülünk a kihívásokra – a Pápai Perutz FC nem hátrál meg, hanem előre tekint és küzd az életben maradásért!”

A Lombard Pápa 2004 és 2015 között nyolc szezonon át szerepelt az NB I-ben, majd amellett, hogy az utolsó helyen végzett, ki is zárták az élvonalból, a klub pedig megszűnt. Ekkor jött létre a Pápai Perutz FC, amely 2017 és 2022 között volt már a harmadosztály tagja, az előző három idényben viszont csak a negyedik vonalban vitézkedett. A pápai csapat 10 pontos előnnyel megnyerte a Veszprém megyei első osztályt a mögöttünk hagyott évadban, majd az osztályozón hazai pályán 3–0-ra megverte a Törökszentmiklósi FC-t, az idegenbeli 0–0-s döntetlennel pedig bebiztosította feljutását a harmadosztályba.

 

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17
Ezek is érdekelhetik