Szalai „dobolás mellett énekel és gitározik is, ha kell”

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2010.09.26. 16:15
null
Szalai Ádám (jobbra) győztes gólt lőtt a Bayern München ellen (Fotó: Action Images)
Címkék
A pillanatnyi sikert élvezve, de azért a realitások talaján maradva nyilatkozott a ZDF televízió Das Aktuelle Sportstudio című műsorában Szalai Ádám, a Bundesliga-éllovas Mainz csatára, miután csapata szombaton az ő góljával győzte le idegenben a Bayern Münchent.

„Nagyon jó, hogy az élen állunk, de tudjuk, hogy ez nem marad örökre így. Minden csúcs után jöhet hullámvölgy, ezzel természetesen mi is tisztában vagyunk. Mindenesetre megteszünk mindent annak érdekében, hogy minél tovább tartson ez a jelenlegi állapot" –  nyilatkozta a Bayern München ellen 2–1-re megnyert meccsen győztes gólt szerző Szalai Ádám.

A ZDF mainzi stúdiójába két csapattársával, Lewis Holtbyval és Andre Schürrlével érkező Szalai januárban került a Real Madridtól a Rajna menti német városba. Eleinte sérült volt, emiatt ritkán kapott játéklehetőséget, ám az utóbbi meccseken már kezdőember volt Thomas Tuchel edző csapatában. Ezt pedig gólokkal hálálja meg, a Bayern elleni már a második találata volt az új szezonban.

A Madridban eltöltött két és fél évet nem bánja, de nem is sírja vissza. Igaz, hogy jó barátságba került Raúllal, Metzelderrel és Van Nistelrooy-jal, ám a lényeg nem ez.

„Ha ez ember nem kap játéklehetőséget, és állandóan csak a kispadon ül, akkor mindenképpen jobb, ha olyan klubhoz szerződik, ahol rendszeresen játszhat. A Bundesliga igazán nagyszerű hely" – jelentette ki a ZDF sportműsorában Szalai Ádám.
    
A mainzi csapatnak valóban szenzációsan megy ebben a szezonban a játék, ám kérdés, mi lesz jövőre. Az ötlet- és gólgyáros trióból 2011 nyarán valószínűleg csak a magyar csatár marad a piros-fehéreknél.

A 20 esztendős Holtbyt ugyanis csak egy évre adta kölcsön a Schalke 04, a 19 éves Schürrlét pedig máris „lábon megvette" a Bayer Leverkusen – a sajtóhírek szerint 8-10 millió euró közötti összegért.

A pénz jól fog jönni Mainzban, hiszen javában folyik a város új stadionjának építése, ez pedig nem olcsó mulatság.

A német tv-adókban már kultikus jelenetnek számít egy-egy mainzi találat után a fenti három játékos látványos gólöröme: a szögletzászlóhoz futva egy gitár-dob-énekes felállású popegyüttest imitálnak. A ZDF műsorvezetőjének a kérdésére, vajon mi lesz a trióból Holtby és Schürrle távozása után, Szalai Ádám mosolyogva válaszolta: „akkor szólóban folytatom tovább, a dobolás mellett énekelni és gitározni is én fogok..."

A magyar csatár egyébként nem csak a ZDF-nek, hanem többek között az Allgemeine Zeitunnak is nyilatkozott a tegnapi meccs után.

„Egyszerűen hihetetlen, ami történt! Boldog vagyok, hogy betaláltam, de még inkább örülök annak, hogy megszereztük a három pontot. Sorozatban a hetedik győzelmünkön még nem gondolkoztam, de ahogy ma játszottunk, minden lehetséges."

BAYERN MÜNCHEN–MAINZ 1–2 (SZALAI ÁDÁM GÓLJA)
 

 

Legfrissebb hírek

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
4 perce

A Bahrain nem nevezte Valter Attilát a Tour de France-ra

Kerékpár
13 perce

Fekete–sárga csatával indul a kieséses szakasz – a mai mezek

Foci vb 2026
33 perce

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
45 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
47 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
1 órája

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
1 órája

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik