1860 München: Néha azt sem tudtam, ki éppen az ellenfél - Király

2011.02.21. 16:16
Király Gábor, a német másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő 1860 München magyar kapusa a Löwen-Newsnak adott interjúban beszélt a klub jelenlegi helyzetéről, saját karrierjéről és szerződéshosszabbításának körülményeiről.

„Ha a dolgok jól mennek, akkor is hajlamosak vagyunk problémákat keresni. A játékosoknak, szurkolóknak és a csapat vezetőségének is sokkal pozitívabban kellene gondolkodnia. Egy jó eredménnyel egyszerűen elégedettnek kellene lenni, nem pedig túlzottan pozitívnak, máskor pedig túlzottan negatívnak. Ez a hozzáállás zavar engem" – fogalmazott Király Gábor, akivel klubja múlt héten egy évre meghosszabbította a szerződését.

„Decemberben a klub tíz százalékkel csökkenteni akarta a fizetésemet. Ezen felül tudtam, hogy van egy olyan lehetőségem is, hogy ha 28 mérkőzésen pályára lépek az idényben, akkor automatikusan meghosszabbítják a szerződésem. A klub vezetése és én is engedtem, így sikerült megtalálnunk a legjobb megoldást, aminek mindenki nagyon örült" – tette hozzá a magyar válogatott kapuvédő, aki elárulta, hogy csapata anyagi problémákkal küzd.

Király Gábor karrierje korábbi állomásairól és jelenlegi helyzetéről is kifejtette véleményét.

„Az Angliában eltöltött időszaknak köszönhetően sokkal nyugodtabb és érettebb lettem ahhoz képest, mint amilyen tíz évvel ezelőtt voltam. Négy évet töltöttem el ott, ezalatt 148 meccsen álltam a kapuban. Rengeteg mérkőzést játszottunk, szinte minden szerdán és szombaton, néha azt sem tudtam, ki éppen az ellenfél" – nyilatkozta a 34 éves kapus.

„34 éves vagyok, de 22 esztendősnek érzem magam. 15 éve futballozom, a leghosszabb kihagyásom tizenkét nap volt sérülés miatt. Leverkusenben egy évig második számú kapus voltam, amit arra használtam fel, hogy újra összeszedjem magam. Most egészséges vagyok, és nincsenek mentális problémáim, nem értem, miért kellene a kispadon ülnöm" – mondta Király Gábor.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik